وزیر صنعت: دولت سیزدهم از طرح‌های صادرات‌محور حمایت می‌کند

ساری- ایرنا- وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: طرح‌های دانش بنیانی که دارای رویکرد صادرات‌محور و تولیدات آن‌ها مورد نیاز کشور باشد از سوی دولت مورد حمایت قرار می‌گیرند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، عباس علی‌آبادی که رئیس جمهور را در دور دوم سفر استانی رئیس جمهور به مازندران همراهی می‌کند روز پنجشنبه در بازدید از چند واحد تولیدی بابل بیان کرد: با توجه به شعار سال، رسیدگی به واحدهای تولیدی فعال از برنامه‌های جدی دولت است.

وی اظهار کرد: یکی از اولویت‌های مهم دولت در سال جاری، گره‌گشایی از مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی نیمه فعال است که به شکل کامل به مدار تولید بازگردند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: هر منطقه بر اساس ظرفیت های موجود خود باید برای توسعه و پیشرفت برنامه داشته باشد و در مسیر تکاملی حرکت کند.

این مقام مسوول تصریح کرد: تلاش می‌کنیم در این سفر برخی از مشکلات زیرساختی واحدهای تولیدی و شهرک های صنعتی مازندران برطرف شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت برنامه های خود را در قالب سفر دور دوم دولت به مازندران با ادای احترام به مقام شامخ شهدای گرانقدر در گلزار شهدای بابل آغاز کرد.

وزیر صنعت: دولت سیزدهم از طرح‌های صادرات‌محور حمایت می‌کند
عنوان

افتتاح واحد تولیدی فولاد بهمن، برگزاری نشست با نخبگان شهرستان سیمرغ و در نهایت برگزاری نشست با فعالان حوزه صنعت و معدن مازندران در ساری از جمله برنامه های وزیر صمت در اولین روز سفر استانی هیئت دولت به مازندران است.

مازندران با ۲۲ شهرستان، ۳۹ شهرک و ناحیه صنعتی و ۲ هزار و ۳۰۰ واحد تولیدی دارد.

حدود ۸۰ هزار نفر به صورت مستقیم در واحدهای تولیدی و صنعتی استان اشتغال دارند و از مجموع ۲ هزار و ۳۰۰ واحد صنعتی استان، ۴۶۱ واحد در بخش ماشین‌آلات و فلزات اساسی، ۱۳۹ واحد در بخش برق و الکترونیک، ۱۱۵ واحد در بخش نساجی، ۴۰۸ واحد در بخش محصولات شیمیایی، ۲۱۶ واحد در بخش سلولزی، ۵۳۰ واحد در بخش کانی غیرفلزی و ۳۶۷ واحد صنعتی نیز در بخش تولید محصولات غذایی مشغول فعالیت هستند.

بیشترین سهم واحدهای صنعتی استان نیز متعلق به شهرستان آمل است که حدود ۴۰۰ واحد صنعتی فعال دارد. ۲۶ درصد صنایع فعال استان نیز در شهرستان‌های ساری، بابل و سوادکوه مستقر هستند.

مازندران در حوزه اشتغال واحدهای صنعتی با استقرار چهار درصد واحدهای صنعتی کشور در این استان یازدهمین استان کشور است و ۳.۸ درصد اشتغال صنعتی را در اختیار دارد.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی امروز -پنجشنبه- همراه با تعدادی از اعضای هیئت دولت در قالب سفری ۲ روزه و دومین سفر استانی به مازندران به این استان سفر کرد.

دیدار با مردم استان در ساری و نوشهر، بازدید از سد گلورد، بهره‌برداری از طرح‌های جدید نهضت ملی مسکن، افتتاح ساختمان جایگزین بیمارستان رازی قائمشهر و چندین طرح درمانی، حضور در جشن احیای ۲۲۰ واحد تولیدی راکد استان، حضور در نشست شورای اداری و دیدار با علما، نخبگان و خانواده شهدا بخشی از برنامه‌های هفدهمین سفر رئیس‌ دولت سیزدهم در دور دوم سفر به مازندران است.

همزمان با این سفر بهره‌برداری از طرح تکمیل آبرسانی به مرکز استان، بزرگترین نیروگاه خورشیدی شمال کشور در ساری، پارک جنگلی ۵۰۰ هکتاری ساری و چند طرح عمرانی دیگر نیز با حضور اعضای هیات دولت در نقاط مختلف استان انجام می‌شود.

سفر نخست آیت‌الله رئیسی همراه با تعدادی از وزرا و اعضای هیئت دولت سیزدهم به مازندران ۲۰ اسفند ۱۴۰۰ انجام شد که علاوه بر دیدار با اقشار مختلف مردم و بازدید از برخی طرح‌های زیرساختی، بهره‌برداری از چندین طرح عمرانی و تعیین تکلیف تعدادی از پروژه‌های نیمه‌کاره و بر زمین مانده، نتیجه آن در نظر گرفتن ۱۷۶ مصوبه برای اجرای طرح‌های مختلف با مجموع اعتبار مصوب بیش از ۱۷۷ هزار و ۸۹۸ میلیارد ریال بود.

از پایان سال ۱۴۰۰ تا کنون افزون بر ۱۲۶ هزار و ۴۱۵ میلیارد ریال اعتبار به طرح‌های مصوب سفر نخست رئیس‌جمهور به مازندران اختصاص یافت که معادل ۷۱ درصد کل اعتبار در نظر گرفته شده برای این طرح‌ها است.

به استناد آمارهای اعلام شده توسط دستگاه‌های اجرایی و استانداری مازندران، از مجموع ۱۷۶ مصوبه سفر نخست رئیس‌جمهور به مازندران ۷۸ مصوبه به طور کامل محقق شده، در ۸۹ مصوبه فرآیند اجرایی طی می‌شود و عملیات اجرایی با پیشرفت فیزیکی طبق برنامه در حال انجام است و اجرای ۹ مصوبه نیز در حال پیگیری است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha