وزیر جهاد کشاورزی: نهاده‌های دامی با قیمت مناسب تامین می‌شود

ساری- ایرنا- وزیر جهاد کشاورزی با اظهار این که حمایت از تولیدات داخلی بخش کشاورزی و دامپروری از اولویت‌های دولت است، گفت: نهاده‌های دامی برای گسترش و رشد دامداری با قیمت مناسب تامین می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمدعلی نیکبخت روز پنجشنبه در بازید از در واحد پرواربندی گوساله هزار راسی منطقه آلشرود نور افزود: وزارت جهاد کشاورزی از دامداران و عشایر به صورت ویژه حمایت می‌کند.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان این که در پرداخت تسهیلات بانکی برای دامداران محدودیتی وجود ندارد بر لزوم توسعه صنایع تبدیلی و بسته‌بندی فرآورده‌های خام دامی تأکید کرد.

وی گفت: با ایجاد این صنایع، ارزش‌افزوده محصولات دامی افزایش‌ یافته و سود بیشتری نصیب دامداران و عشایر خواهد شد.

همزمان با دومین دور سفر استانی رییس جمهور به استان مازندران، وزیر جهاد کشاورزی در پی حضور در این استان همراه با استقبال شماری از مردم و مسوولان بازدید از چند واحد تولیدی کشاورزی و شیلاتی را آغاز کرد.

وزیر جهاد کشاورزی تا کنون از چند واحد تولیدی شامال واحد شالیکوبی و بسته بندی برنج آمل و بابل، اصلاح نژاد گاو سیمینتال آمل و مجتمع پروار بندی یکهزار راسی نور بازدید کرد.

همچنین نیکبخت از روستای «وازیک» محمودآباد که مولد گل و گیا در مازندران است، بازدید کرد.

وزیرجهاد کشاورزی :نهاده‌های دامی با قیمت مناسب تامین می شود

عباسی مدیر این واحد پرواربندی گوساله ضمن قدردانی از حمایت‌های دولت به برخی از مشکلات و چالش‌ها از جمله تامین نهاد های دامی اشاره کرد و خواستار رفع آن‌ شد.

وی تصریح کرد: حضورذ شخص وزیر در یان واحد نشان‌دهنده عزم دولت سیزدهم برای حمایت از تولید داخلی، به‌خصوص در بخش کشاورزی و دامپروری، است، به طور یقین با برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات دولت، می‌توان شاهد رونق و شکوفایی این بخش در کشور بود.

واحد پرواربندی گوساله عباسی، یکی از بزرگ‌ترین واحدهای پرواربندی در استان مازندران است که سالانه بیش از ۸۰۰ تن گوشت قرمز تولید می‌کند.

بیش از ۱۰۰ هزار خانوار در مازندران از راه دامداری روزگار می‌گذرانند و حدود ۷۰ درصد دام‌هایی که در استان نگهداشته می‌شوند، به‌صورت سنتی پرورش می‌یابند. دامداری سنتی به‌دلیل افزایش قیمت علوفه با خطر تعطیلی مواجه شده است. ۷۰ درصد هزینه شیر و گوشت را نهاده‌های دامی تشکیل می‌دهند که برای کاهش مبلغ تمام‌شده باید نهاده‌های ارزان ‌قیمت در اختیار دامداران قرار گیرد.

وزیرجهاد کشاورزی :نهاده‌های دامی با قیمت مناسب تامین می شود

به گزارش ایرنا، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی دقایقی پیش از طریق فرودگاه بین‌المللی شهدای ساری به مازندران سفر کرد و با استقبال نمایندگان ارشد استان از جمله آیت‌الله محمدباقر محمدی لایینی نماینده ولی فقیه در مازندرن، استاندار و تعدادی از نمایندگان مردم استان در مجلس وارد مازندران شد.

در مراسم استقبال از رئیس‌جمهور برخی چهره‌های شاخص ورزشی، فرهنگی و هنری از جمله محمدرضا اسحاقی هنرمند برجسته موسیقی، حسن یزدانی چهره نامدار کشتی و سپیده بابایی عضو تیم ملی کشتی آلیش حضور داشتند.

سفر نخست آیت‌الله رئیسی همراه با تعدادی از وزرا و اعضای هیات دولت سیزدهم به مازندران ۲۰ اسفند ۱۴۰۰ انجام شد که افزون بر دیدار با اقشار مختلف مردم و بازدید از برخی طرح‌های زیرساختی، بهره‌برداری از چندین طرح عمرانی و تعیین تکلیف تعدادی از پروژه‌های نیمه‌کاره و بر زمین مانده، نتیجه آن در نظر گرفتن ۱۷۶ مصوبه برای اجرای طرح‌های مختلف با مجموع اعتبار مصوب بیش از ۱۷۷ هزار و ۸۹۸ میلیارد ریال بود.

از پایان سال ۱۴۰۰ تا کنون افزون بر ۱۲۶ هزار و ۴۱۵ میلیارد ریال اعتبار به طرح‌های مصوب سفر نخست رئیس‌جمهور به مازندران اختصاص یافت که معادل ۷۱ درصد کل اعتبار در نظر گرفته شده برای این طرح‌ها است.

به استناد آمارهای اعلام شده توسط دستگاه‌های اجرایی و استانداری مازندران، از مجموع ۱۷۶ مصوبه سفر نخست رئیس‌جمهور به مازندران ۷۸ مصوبه به طور کامل محقق شده، در ۸۹ مصوبه فرآیند اجرایی طی می‌شود و عملیات اجرایی با پیشرفت فیزیکی طبق برنامه در حال انجام است و اجرای ۹ مصوبه نیز در حال پیگیری است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha