وزیر بهداشت: ۱.۵ میلیون بیمار خارجی برای درمان به ایران سفر کردند

ساری- ایرنا- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان این‌که پیشرفت علم پزشکی ایران کم نظیر است، گفت: ۱.۵ نیم میلیون بیمار از کشورهای مختلف منطقه سال گذشته برای درمان به ایران سفر کردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، بهرام عین‌اللهی که رئیس جمهور را در جریان دور دوم سفر استانی به مازندران همراهی می‌کند روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از چند طرح عمرانی دانشگاه علوم پزشکی بابل اظهار کرد: پیشرفت علم پزشکی ایران به درجه ای از توانمندی رسیده که بیماران زیادی از کشورهای منطقه برای درمان به ایران سفر می‌کنند.

وی اظهار کرد: گردشگر درمانی ظرفیت خوبی برای ایران محسوب می شود که استان مازندران با داشتن جاذبه‌های طبیعی در این زمینه امکان موفقیت بیشتری دارد.

وزیر بهداشت با بیان این مطلب که تکمیل بیمارستان ۲۵۵ تخت‌خوابی بابلسر شتاب خواهد گرفت، خاطرنشان کرد: بابلسر از جمله شهرهای ممتاز گردشگرپذیر کشور است که در توریسم درمانی مورد اقبال واقع خواهد شد.

عین الهی ادامه داد: همزمان با دور دوم سفر هیات دولت به مازندران ۱۱ طرح درمانی با اعتبار ۲۳ هزار میلیارد ریال در این استان افتتاح خواهد شد.

وزیر بهداشت: ۱.۵ میلیون بیمار خارجی برای درمان به ایران سفر کردند

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی که از صبح امروز همزمان با دور دوم سفر هیات دولت با ادای احترام به مقام شامخ شهدای گرانقدر در بابلسر برنامه های خود را آغاز کرد بعد از بازدید از بیمارستان شهید رجایی بابلسر برای افتتاح چند طرح عمرانی و زیر ساختی وارد بابل شد.

دانشگاه علوم پزشکی بابل دارای ۱۰ دانشکده و یک پژوهشکده اعم از دانشکده پزشکی، دندانپزشکی، پیراپزشکی، پرستاری و مامایی رامسر، دانشکده طب ایرانی، پردیس خودگردان، توانبخشی، بهداشت، پرستاری و مامایی از جمله دانشکده های این دانشگاه محسوب می شوند که در نهایت پژوهشکده سلامت هم در این دانشگاه فعالیت دارد.

هفت بیمارستان تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی بابل هستند که شامل مرکز آموزشی درمانی شهید یحیی نژاد بابل، شهید بهشتی، آیت الله روحانی، کودکان امیرکلا، شهید رجایی بابلسر، مرکز درمانی تخصصی ناباروری فاطمه زهرا، ۱۷ شهریور مرزیکلا و نیز دو کلینیک تخصصی و فوق تخصصی امید مرکزی بابل و کلینیک تخصصی و فوق تخصصی امید خشرودپی دارا می باشد که سالانه ۷۰ هزار بیمار در این بیمارستان ها بستری می شوند.

در حال حاضر این دانشگاه پزشکی در بابل بیش از چهار هزار ۳۰۰ دانشجوی داخلی و ۳۶۸ عضو هیأت علمی دارد که برای نخستین بار ۲۴ دانشجوی خارجی هم در این دانشگاه تحصیل خود را آغاز کرد.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی دقایقی پیش از طریق فرودگاه بین‌المللی شهدای ساری به مازندران سفر کرد و با استقبال نمایندگان ارشد استان از جمله آیت‌الله محمدباقر محمدی لایینی نماینده ولی فقیه، استاندار و تعدادی از نمایندگان مردم استان در مجلس وارد مازندران شد.

در مراسم استقبال از رئیس‌جمهور برخی چهره‌های شاخص ورزشی، فرهنگی و هنری از جمله محمدرضا اسحاقی هنرمند برجسته موسیقی، حسن یزدانی چهره نامدار کشتی و سپیده بابایی عضو تیم ملی کشتی آلیش حضور داشتند.

سفر نخست آیت‌الله رئیسی همراه با تعدادی از وزرا و اعضای هیات دولت سیزدهم به مازندران ۲۰ اسفند ۱۴۰۰ انجام شد که افزون بر دیدار با اقشار مختلف مردم و بازدید از برخی طرح‌های زیرساختی، بهره‌برداری از چندین طرح عمرانی و تعیین تکلیف تعدادی از پروژه‌های نیمه‌کاره و بر زمین مانده، نتیجه آن در نظر گرفتن ۱۷۶ مصوبه برای اجرای طرح‌های مختلف با مجموع اعتبار مصوب بیش از ۱۷۷ هزار و ۸۹۸ میلیارد ریال بود.

از پایان سال ۱۴۰۰ تا کنون افزون بر ۱۲۶ هزار و ۴۱۵ میلیارد ریال اعتبار به طرح‌های مصوب سفر نخست رئیس‌جمهور به مازندران اختصاص یافت که معادل ۷۱ درصد کل اعتبار در نظر گرفته شده برای این طرح‌ها است.

به استناد آمارهای اعلام شده توسط دستگاه‌های اجرایی و استانداری مازندران، از مجموع ۱۷۶ مصوبه سفر نخست رئیس‌جمهور به مازندران ۷۸ مصوبه به طور کامل محقق شده، در ۸۹ مصوبه فرآیند اجرایی طی می‌شود و عملیات اجرایی با پیشرفت فیزیکی طبق برنامه در حال انجام است و اجرای ۹ مصوبه نیز در حال پیگیری است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha