دستگاه کمک ناوبری فرودگاه شهدای ساری با حضور بذرپاش افتتاح شد

ساری-ایرنا- همزمان با دور دوم سفر استانی هیات دولت به مازندران و با حضور وزیر راه و شهرسازی، دستگاه کمک ناوبری ILS فرودگاه شهدای ساری به بهره‌برداری رسید.

به گزارش ایرنا، مهرداد بذرپاش روز پنجشنبه همچنین از فرودگاه شهداری ساری بازدید و دستگاه و سامانه کمک ناوبری ILS این فرودگاه را افتتاح کرد.

مدیرکل فرودگاه‌های استان مازندران در این مراسم گفت: سامانه و دستگاه کمک ناوبری ILS از دی ماه ۱۴۰۲ عملیاتی شده بود اما افتتاح رسمی این سامانه امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی انجام شد.

اکبر حسنی افزود: دستگاه ILS یک دستگاه کمک ناوبری است که به پرواز ایمن در شرایط جوی نامناسب کمک می‌کند.

وی افزود: ۲ هزار میلیارد ریال برای خرید ، نصب و کارهای عمرانی این دستگاه اعتبار هزینه شده است.

حسنی تصریح کرد: همه مراحل نصب و بهره برداری این دستگاه توسط مهندسان شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران و فرودگاه شهدای ساری انجام شده است.

نبود دستگاه کمک ناوبری در فرودگاه ساری تاکنون بارها سبب اختلال در پروازهای این فرودگاه در شرایط نامساعد جوی شد.

شرایط آب و هوائی ویژه مازندران از جمله مه گرفتگی و بارندگی ها همواره مهم ترین دلیل لغو پروازهای خروجی این فرودگاه و یا برگشت خوردن پروازهای ورودی به آن بوده است .

تجهیزات سامانه فرود دقیق هواپیما ( آی ال اس ILS) از تجهیزات کمک ناوبری مورد نیاز فرودگاهها برای هدایت هواپیماهاست و باعث می شود فرود امن در شرایط بد آب و هوایی انجام شود.

مازندران سه فرودگاه در شهرستان های ساری ، رامسر و نوشهر دارد. ماهانه ۶۸۰ پرواز در مسیرهای تهران، مشهد ، شیراز ، بندرعباس ، عسلویه ، کیش ،اهواز، عتبات عالیات و عربستان در این فرودگاهها نشست و برخاست دارند.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی امروز همراه با تعدادی از اعضای هیات دولت برای دومین بار در قالب سفر استانی به مازندران سفر کرد.

بهره‌برداری از طرح‌های جدید نهضت ملی مسکن، چندین طرح درمانی، فاز تکمیل آبرسانی به شهر ساری، پارک جنگلی ۵۰۰ هکتاری ساری، شرکت در جشن احیای واحدهای تولیدی راکد و چند طرح عمرانی دیگر و همچنین حضور در نشست شورای اداری، دیدار با مردم ساری و نوشهر، دیدار با علما، نخبگان و خانواده شهدا و مردم استان بخشی از برنامه‌های سفر رئیس‌ دولت سیزدهم به مازندران در دور دوم سفرهای استانی است.

سفر نخست آیت‌الله رئیسی همراه با تعدادی از وزرا و اعضای هیات دولت سیزدهم به مازندران ۲۰ اسفند ۱۴۰۰ انجام شد که افزون بر دیدار با اقشار مختلف مردم و بازدید از برخی طرح‌های زیرساختی، بهره‌برداری از چندین طرح عمرانی و تعیین تکلیف تعدادی از پروژه‌های نیمه‌کاره و بر زمین مانده، نتیجه آن در نظر گرفتن ۱۷۶ مصوبه برای اجرای طرح‌های مختلف با مجموع اعتبار مصوب بیش از ۱۷۷ هزار و ۸۹۸ میلیارد ریال بود.

از پایان سال ۱۴۰۰ تا کنون افزون بر ۱۲۶ هزار و ۴۱۵ میلیارد ریال اعتبار به طرح‌های مصوب سفر نخست رئیس‌جمهور به مازندران اختصاص یافت که معادل ۷۱ درصد کل اعتبار در نظر گرفته شده برای این طرح‌ها است.

به استناد آمارهای اعلام شده توسط دستگاه‌های اجرایی و استانداری مازندران، از مجموع ۱۷۶ مصوبه سفر نخست رئیس‌جمهور به مازندران ۷۸ مصوبه به طور کامل محقق شده، در ۸۹ مصوبه فرآیند اجرایی طی می‌شود و عملیات اجرایی با پیشرفت فیزیکی طبق برنامه در حال انجام است و اجرای ۹ مصوبه نیز در حال پیگیری است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha