خط تولید ۲ واحد صنعتی مازندران با حضور معاون رئیس‌جمهور به بهره برداری رسید

ساری- ایرنا- همزمان با سفر هیات دولت به مازندران و با حضور «داود منظور» رییس سازمان برنامه بودجه امروز پنجشنبه خط تولید ۲واحد صنعتی در آمل و محمود آباد افتتاح و بهره برداری شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، خط تولید کمباین و تراکتور شرکت دانش بنیان خزر الکتریک با سرمایه گذاری پنج هزار میلیارد ریالی بخش خصوصی و با اشتغالزایی ۱۴۰ نفر در آمل به بهره برداری رسیده است.

طبق آمار رسمی ضریب مکانیزاسیون کشاورزی مازندران از ۱.۶ اکنون به ۳.۴درصد افزایش یافته است. مهمترین بخش کشاورزی زراعی مازندران برنج کاری با حدود ۲۳۰ هزار هکتار، گندمکاری با بیش از ۶۰ هزار هکتار و کلزا کاری با متوسط ۱۵ تا ۲۵هزار هکتار است. بر اساس آمار رسمی طی چد سال اخیر حدود ۹۵ درصد برداشت این محصولات به صورت مکانیزه انجام می شود.

بنابراین گزارش در سال زراعی جاری حدود ۲۱۶ هزار هکتار از زمین های کشاورزی مازندران زیر کشت برنج رفت که نیمی از این زمین ها به صورت مکانیزه نشاء کاری و ۹۵درصد نیز با کمباین های ویژه شالیزاری برداشت شد.

همچنین اولین طرح ملی ساخت بویلر واترتیوب واحد انرژی بخار آسیا(هلدینگ دابوصنعت) تشبندان شهرستان محمود آباد با حضور دکتر منظورمعاون محترم رئیس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه افتتاح شد.

شرکت انرژی بخار آسیا، در زمینه مشاوره مهندسی، طراحی، بازرگانی و تامین شیرآلات صنعتی و تجهیزات مرتبط با خطوط بخار، کندانس، آب، روغن داغ، هوای فشرده (گاز) و شیرآلات آتش نشانی فعالیت می کند.

خط تولید ۲ واحد صنعتی درمازندران به بهربرداری رسید

به گزاش خبرنگار ایرنا، همزمان با آغاز دومین سفر هیات دولت به مازندران با حضور رییس سازمان برنامه و بودجه، ۲ واحد تولیدی صنعتی واقع در شهرک امامزاده عبدالله آمل افتتاح خواهد شد.

منظور همچنین در این سفر از شرکت فولادین ذوب آمل تولید کننده انواع قطعات خودرویی و قالب گیری صنعتی شهرستان آمل دیدن خواهد کرد.

معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه نشست نخبگانی را با هدف بررسی مسایل و مشکلات شهرستان آمل و بابل را انجام خواهد داد.

برگزاری نشست نخبگانی با فعالان اقتصادی مازندران با موضوع تبیین دستاوردهای نظام و اقدامات دولت سیزدهم در حوزه ماموریت های سازمان برنامه و بودجه در این خطه از دیگر برنامه ها است.

خط تولید ۲ واحد صنعتی درمازندران به بهربرداری رسید

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha