وزیر بهداشت:‌ عملکرد دولت سیزدهم در تکمیل طرح‌های بیمارستانی مازندران مطلوب است

ساری- ایرنا- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که آیت‌الله رئیسی را در دور دوم سفر استانی به مازندران همراهی می‌کند، گفت: در دولت سیزدهم طرح‌های بیمارستانی و درمانی زیادی در این استان اجرا شده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا ،‌ بهرام عین‌اللهی روز پنجشنبه در جریان بازدید از بیمارستان ۲۸۰ تختخوابی در حال ساخت بابلسر افزود: تکمیل بیمارستان ۳۰۰ تختخوابی رازی قائمشهر از جمله طرح های مهم بیمارستانی در استان مازندران به شمار می‌رود که پس از سال‌ها رکود با تزریق اعتبار لازم به اتمام رسیده است.

وی ادامه داد: بیمارستان بابلسر نیز از جمله طرح های بیمارستانی مازندران است که با تزریق اعتبارات لازم از سوی دولت سیزدهم مراحل ساخت آن در حال انجام است.

عملیات اجرایی و ساخت بیمارستان ۲۸۰ تختخوابی شهید رجایی بابلسر در سال ۱۳۹۹ در کنار بیمارستان تخصصی شهید رجایی بابلسر که خدمات درمانی به بیماران سرطانی ارائه می دهد آغاز شد و به عنوان یک بیمارستان عمومی تعریف شده است.

این بیمارستان در زمینی حدود ۶ هکتار و زیر بنای حدود ٢٨ هزار متر مربع در ١١ طبقه در حال ساخت است .

از سال ١٣٩٠ دانشگاه علوم پزشکی به دنبال تاسیس این بیمارستان بوده است که با همت دولت و پیگیری وزیر بهداشت در بودجه ١٤٠٠ گنجانده شد.

بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی مازندران وزیر بهداشت، معاونان و مدیران ستادی وزارت بهداشت همزمان با دومین سفر رئیس جمهور و هیات دولت سفر کردند.

افزون بر این بازدید، معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت از طرح های عمرانی بهداشتی و درمانی شهرستان های گلوگاه، بهشهر، نکا و میاندورود دیدن می‌کند.

رئیس سازمان غذا و دارو این وزارتخانه از مجموعه های بهداشتی درمانی سوادکوه و آمل بازدید می کند و معاون درمان وزیر بهداشت در شهرستان های فریدونکنار و بابلسر معاونان آموزشی و تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در جمع اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مازندران و معاونان پرستاری و دانشجویی فرهنگی وزیر بهداشت در میز خدمت ارتباط مرمی با رئیس جمهور مستقر در معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مازندران حضور دارند.

وزیر بهداشت:‌ عملکرد دولت سیزدهم در تکمیل طرح‌های بیمارستانی مازندران مطلوب است

به گزارش ایرنا، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی امروز همراه با تعدادی از اعضای هیات دولت برای دومین بار در قالب سفر استانی به مازندران سفر کرد.

بهره‌برداری از طرح‌های جدید نهضت ملی مسکن، چندین طرح درمانی، فاز تکمیل آبرسانی به شهر ساری، پارک جنگلی ۵۰۰ هکتاری ساری، شرکت در جشن احیای واحدهای تولیدی راکد و چند طرح عمرانی دیگر و همچنین حضور در نشست شورای اداری، دیدار با مردم ساری و نوشهر، دیدار با علما، نخبگان و خانواده شهدا و مردم استان بخشی از برنامه‌های سفر رئیس‌ دولت سیزدهم به مازندران در دور دوم سفرهای استانی است.

سفر نخست آیت‌الله رئیسی همراه با تعدادی از وزرا و اعضای هیات دولت سیزدهم به مازندران ۲۰ اسفند ۱۴۰۰ انجام شد که افزون بر دیدار با اقشار مختلف مردم و بازدید از برخی طرح‌های زیرساختی، بهره‌برداری از چندین طرح عمرانی و تعیین تکلیف تعدادی از پروژه‌های نیمه‌کاره و بر زمین مانده، نتیجه آن در نظر گرفتن ۱۷۶ مصوبه برای اجرای طرح‌های مختلف با مجموع اعتبار مصوب بیش از ۱۷۷ هزار و ۸۹۸ میلیارد ریال بود.

از پایان سال ۱۴۰۰ تا کنون افزون بر ۱۲۶ هزار و ۴۱۵ میلیارد ریال اعتبار به طرح‌های مصوب سفر نخست رئیس‌جمهور به مازندران اختصاص یافت که معادل ۷۱ درصد کل اعتبار در نظر گرفته شده برای این طرح‌ها است.

به استناد آمارهای اعلام شده توسط دستگاه‌های اجرایی و استانداری مازندران، از مجموع ۱۷۶ مصوبه سفر نخست رئیس‌جمهور به مازندران ۷۸ مصوبه به طور کامل محقق شده، در ۸۹ مصوبه فرآیند اجرایی طی می‌شود و عملیات اجرایی با پیشرفت فیزیکی طبق برنامه در حال انجام است و اجرای ۹ مصوبه نیز در حال پیگیری است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha