راهبرد دولت سیزدهم، حمایت از سرمایه‌گذاران است

نوشهر- ایرنا- معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های وزارت میراث‌ فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: همه کوشش و هم و غم دولت جهادی اتخاذ ساز و کار تشویقی و گره‌گشایی برای حمایت از سرمایه‌گذاران است.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، جواد واحدی که رئیس جمهور را در سفر استانی به مازندران همراهی می‌کند روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از هتل پنج ستاره آراز نوشهر افزود: باید بستر فعالیت برای سرمایه‌گذاران که بدون دریافت تسهیلات بانکی اقدام به اجرای طرح می‌کنند، بیشتر فراهم شود.

وی با اشاره به روند رو به اتمام ساخت نخستین هتل دارای استانداردهای جهانی در مازندران اظهار کرد: این استان قطب گردشگری کشور است و این هتل استانداردهای جهانی را دارد.

واحدی اضافه کرد: در قانون برنامه توسعه هفتم توجه ویژه‌ای به گردشگری شد که توجه به آن، ارتقای سطح زیرساخت را به همراه خواهد داشت.

به گفته معاون پارلمانی وزارت میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری، این طرح منتظر تصویب شورای نگهبان است.

حمید کبیری سرمایه گذار این طرح هم گفت: این هتل با پیشرفت حدود ۹۸ درصد در تابستان امسال به بهره برداری خواهد رسید و در ساخت آن دست کم ۹۳۰ نفر مشغول به کار هستند.

وی ابراز امیدواری کرد: از همین تعداد نیرو در زمان بهره برداری این هتل استفاده شود.

این هتل در ۳۰ طبقه شامل ۵۱۵ اتاق شامل آپارتمان، سوئیت و رویال سوئیت با زیربنای ۹۶ هزار مترمربع در پنج هکتار زمین با امکاناتی شامل استخر، سالن بدنسازی، ۶ واحد رستوران، سالن کنفرانس ۷۰۰ نفری و ۲۴ آسانسور در حال ساخت است.

عملیات اجرایی این هتل در بهمن ماه سال ۱۳۹۴ با زیربنای حدود ۱۰۵ هزار متر مربع در ۳۰ طبقه در حاشیه محور نوشهر - رویان منطقه ساحلی روستای « چلک » آغاز شد.

راهبرد دولت سیزدهم، حمایت از سرمایه‌گذاران است

به گزارش ایرنا، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی امروز همراه با تعدادی از اعضای هیات دولت برای دومین بار در قالب سفر استانی به مازندران سفر کرد.

بهره‌برداری از طرح‌های جدید نهضت ملی مسکن، چندین طرح درمانی، فاز تکمیل آبرسانی به شهر ساری، پارک جنگلی ۵۰۰ هکتاری ساری، شرکت در جشن احیای واحدهای تولیدی راکد و چند طرح عمرانی دیگر و همچنین حضور در نشست شورای اداری، دیدار با مردم ساری و نوشهر، دیدار با علما، نخبگان و خانواده شهدا و مردم استان بخشی از برنامه‌های سفر رئیس‌ دولت سیزدهم به مازندران در دور دوم سفرهای استانی است.

سفر نخست آیت‌الله رئیسی همراه با تعدادی از وزرا و اعضای هیات دولت سیزدهم به مازندران ۲۰ اسفند ۱۴۰۰ انجام شد که افزون بر دیدار با اقشار مختلف مردم و بازدید از برخی طرح‌های زیرساختی، بهره‌برداری از چندین طرح عمرانی و تعیین تکلیف تعدادی از پروژه‌های نیمه‌کاره و بر زمین مانده، نتیجه آن در نظر گرفتن ۱۷۶ مصوبه برای اجرای طرح‌های مختلف با مجموع اعتبار مصوب بیش از ۱۷۷ هزار و ۸۹۸ میلیارد ریال بود.

از پایان سال ۱۴۰۰ تا کنون افزون بر ۱۲۶ هزار و ۴۱۵ میلیارد ریال اعتبار به طرح‌های مصوب سفر نخست رئیس‌جمهور به مازندران اختصاص یافت که معادل ۷۱ درصد کل اعتبار در نظر گرفته شده برای این طرح‌ها است.

به استناد آمارهای اعلام شده توسط دستگاه‌های اجرایی و استانداری مازندران، از مجموع ۱۷۶ مصوبه سفر نخست رئیس‌جمهور به مازندران ۷۸ مصوبه به طور کامل محقق شده، در ۸۹ مصوبه فرآیند اجرایی طی می‌شود و عملیات اجرایی با پیشرفت فیزیکی طبق برنامه در حال انجام است و اجرای ۹ مصوبه نیز در حال پیگیری است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha