۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳، ۲۰:۰۱
کد خبرنگار: 5284
کد خبر: 85478532
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

تورم، گرسنگان آمریکایی را افزایش داده است

۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳، ۲۰:۰۱
کد خبر: 85478532
تورم، گرسنگان آمریکایی را افزایش داده است

تهران-ایرنا- طبق آمارهای دولتی و موسسات آمریکایی در چند سال گذشته تورم و بالا رفتن قیمت مواد غذایی تعداد گرسنگان در این کشور را به طور قابل توجهی افزایش داده است.

به گزارش ایرنا به نقل از رویترز، طبق گزارش گروه ملی ضد گرسنگی در ایالات متحده در سال ۲۰۲۲ دولت برای تامین اقشار فقیر با کمبود ۳۳.۱ میلیارد دلاری بودجه روبه رو شد و تقریبا نیمی از جمعیت وابسته به کمک‌های دولتی هیچ کمکی دریافت نکردند.

این گزارش که آخرین داده‌های موجود از وزارت کشاورزی ایالات متحده، اداره سرشماری و اداره آمار کار را تجزیه و تحلیل می‌کند، می‌گوید این کسری بالاترین میزان کسری بودجه در ۲۰ سال گذشته است. دولت به خاطر تورم و بالا بودن قیمت مواد غذایی از تامین اقشار فقیر عاجز شده است.

طبق آمارهای دولتی از سال ۲۰۲۲ به بعد و به خاطر تورم و بالا بودن قیمت مواد غذایی گرسنگی در میان جمعیت کم درآمد بیشتر شده است.

طبق این آمارها ۱۷ میلیون خانوار در سال ۲۰۲۲ به غذای کافی دسترسی نداشتند در حالی که این رقم در سال ۲۰۲۱ حدود ۱۳ میلیون نفر بود.

از سال‌های شیوع کرونا، دولت آمریکا هر ساله بودجه‌ای برای ثابت نگه داشتن نرخ گرسنگی اختصاص می‌دهد ولی تا امسال این نرخ صعودی بوده است.

در گزارش یک موسسه غیردولتی به نام فیدینگ آمده است که تقریباً نیمی از افرادی که با مشکل تامین مواد غذایی در چند سال گذشته مواجه هستند، از دریافت کمک های مالی دولت نیز محروم مانده‌اند چون در آمارهای دولتی آنها جزء اقشار پردرآمد ثبت شده‌اند. این موسسه در توضیح این وضع گفته است که بسیاری از اقشار پردآمد در سال‌های گذشته به خاطر تورم به زیر خط فقر سقوط کرده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha