نیکبخت: به رونق کشاورزی مازندران کمک می‌کنیم

ساری- ایرنا- «محمدعلی نیکبخت» وزیر جهاد کشاورزی صبح پنجشنبه با حضور در گلزار شهدای روستای «اورطشت» محمودآباد مازندران و ادای احترام به مقام والا و شامخ شهیدان گفت که همه تلاش خود را به کار خواهیم بست تا به رونق تولید و اشتغال در بخش کشاورزی استان کمک کنیم.

به گزارش خبرنگار ایرنا، وزیر جهاد کشاورزی در این مراسم به رشادت‌ها و فداکاری‌های شهدا در راه دفاع از خاک میهن اشاره کرد و گفت:‌ما وظیفه‌ داریم ادامه‌دهنده راه شهدا باشیم و با تلاش شبانه‌روزی برای آبادانی کشور و رفاه مردم گام برداریم.

نیکبخت بر ضرورت حمایت از کشاورزان و توسعه بخش کشاورزی در استان مازندران تأکید کرد و گفت: تمام تلاش خود را به کار خواهیم بست تا با ارائه تسهیلات و اعتبارات لازم، به رونق تولید و اشتغال در این بخش کمک کنیم.

همزمان با دومین دور سفر استانی رییس جمهور به استان مازندران، وزیر جهاد کشاورزی در پی حضور در این استان همراه با استقبال شماری از مردم و مسوولان بازدید از چند واحد تولیدی کشاورزی و شیلاتی را آغاز کرد.

وزیر جهاد کشاورزی در ادامه برنامه های از چند واحد تولیدی شامال واحد شالیکوبی و بسته بندی برنج آمل و بابل، اصلاح نژاد گاو سیمینتال آمل و مجتمع پروار بندی یکهزار راسی نور بازدید می کند.

همچنین نیکبخت از روستای «وازیک» محمودآباد که مولد گل و گیا در مازندران است، بازدید خواهد کرد.

وزیر جهاد کشاورزی به مقام والای شهدا محمود آباد مازندران ادای احترام کرد

به گزارش ایرنا، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی دقایقی پیش از طریق فرودگاه بین‌المللی شهدای ساری به مازندران سفر کرد و با استقبال نمایندگان ارشد استان از جمله آیت‌الله محمدباقر محمدی لایینی نماینده ولی فقیه در مازندرن، استاندار و تعدادی از نمایندگان مردم استان در مجلس وارد مازندران شد.

در مراسم استقبال از رئیس‌جمهور برخی چهره‌های شاخص ورزشی، فرهنگی و هنری از جمله محمدرضا اسحاقی هنرمند برجسته موسیقی، حسن یزدانی چهره نامدار کشتی و سپیده بابایی عضو تیم ملی کشتی آلیش حضور داشتند.

سفر نخست آیت‌الله رئیسی همراه با تعدادی از وزرا و اعضای هیات دولت سیزدهم به مازندران ۲۰ اسفند ۱۴۰۰ انجام شد که افزون بر دیدار با اقشار مختلف مردم و بازدید از برخی طرح‌های زیرساختی، بهره‌برداری از چندین طرح عمرانی و تعیین تکلیف تعدادی از پروژه‌های نیمه‌کاره و بر زمین مانده، نتیجه آن در نظر گرفتن ۱۷۶ مصوبه برای اجرای طرح‌های مختلف با مجموع اعتبار مصوب بیش از ۱۷۷ هزار و ۸۹۸ میلیارد ریال بود.

از پایان سال ۱۴۰۰ تا کنون افزون بر ۱۲۶ هزار و ۴۱۵ میلیارد ریال اعتبار به طرح‌های مصوب سفر نخست رئیس‌جمهور به مازندران اختصاص یافت که معادل ۷۱ درصد کل اعتبار در نظر گرفته شده برای این طرح‌ها است.

به استناد آمارهای اعلام شده توسط دستگاه‌های اجرایی و استانداری مازندران، از مجموع ۱۷۶ مصوبه سفر نخست رئیس‌جمهور به مازندران ۷۸ مصوبه به طور کامل محقق شده، در ۸۹ مصوبه فرآیند اجرایی طی می‌شود و عملیات اجرایی با پیشرفت فیزیکی طبق برنامه در حال انجام است و اجرای ۹ مصوبه نیز در حال پیگیری است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha