جایگاه سوخت متخلف در اردبیل بیش از سه میلیارد ریال جریمه شد

اردبیل - ایرنا - مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اردبیل از جریمه سه میلیارد و ۱۴۶ ریالی جایگاه سوخت متخلف در این استان خبر داد.

علی رحیمی‌آذر روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بر اساس گزارش شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه اردبیل مبنی بر فروش غیرمجاز هفت هزار و ۵۷۷ لیتر بنزین به ارزش یک میلیارد و ۵۷۳ میلیون ریال توسط یکی از جایگاه‌های عرضه سوخت، پرونده‌ای در شعبه دوم بدوی قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی شهر اردبیل تشکیل شد.

وی گفت: با توجه به محتویات پرونده و انجام تحقیقات لازم توسط شعبه و اخذ آخرین دفاع و ارائه نکردن اسناد و مجوزهای قانونی مبنی بر عرضه و فروش این میزان سوخت تخلف انتسابی محرز و متهم به پرداخت سه میلیارد و ۱۴۶ میلیون ریال (معادل ۲ برابر میزان تخلف) جریمه نقدی در حق دولت محکوم شد.

رحیمی آذر اظهار کرد: با اخلال‌گران نظم اقتصادی و برهم‌زنندگان آرامش بازار و افرادی که دست به احتکار، افزایش خودسرانه قیمت و یا قاچاق کالا می‌زنند مماشات نشده و برای پرونده‌های تعزیراتی در سریع‌ترین زمان ممکن حتی در محل بازرسی واحدهای صنفی حکم تعزیراتی مقتضی صادر می‌شود.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اردبیل بیان کرد: تمامی واحدهای تولیدی، خدماتی و توزیعی و اصناف در استان زیر ذره‌بین تعزیرات هستند و به صورت مداوم بر نحوه عملکرد آنها نظارت می‌شود.

رحیمی‌آذر ، پدیده قاچاق و هرگونه فعالیت‌های اقتصادی غیرقانونی را موجب اخلال در نظام اقتصادی کشور دانست و اضافه کرد: برخورد با فرصت‌طلبان و سوء‌استفاده‌کنندگان و مفسدان اقتصادی از اولویت‌های دستگاه قضایی است.

وی ادامه داد: هموطنان می‌توانند گزارش‌های خود در رابطه با احتکار، قاچاق کالا، گرانفروشی و کم‌فروشی، عرضه کالا خارج از شبکه توزیع و یا هر گونه تخلف اقتصادی واحدهای صنفی را از طریق سامانه ارتباطی ۱۲۴ سازمان صنعت، معدن و تجارت، سامانه تلفن گویای ۱۳۵ و سایت tazirat۱۳۵ اطلاع دهند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha