۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳، ۱۲:۰۴
کد خبر: 85477688
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

غیبت ایران در مسابقات ترای‌اتلون قهرمانی آسیای میانه

۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳، ۱۲:۰۴
کد خبر: 85477688
غیبت ایران در مسابقات ترای‌اتلون قهرمانی آسیای میانه

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون ترای‌اتلون (سه گانه) گفت: به دلیل ناکافی بودن زمان قانونی برای ارسال مدارک به شورای برون مرزی، تیم ملی در مسابقات قهرمانی آسیای میانه شرکت نخواهد کرد.

به گزارش ایرنا، رقابت‌های ترای‌اتلون قهرمانی آسیایی میانه از ۵ خرداد ماه در قزاقستان برگزار خواهد شد. تیم ملی کشورمان در این دوره از مسابقات حضور نخواهد داشت.

سال گذشته در حالی رقابت‌های دواتلون (دوگانه) قهرمانی آسیای میانه و کاپ آسیایی تبریز برگزار شد که برخی از نمایندگان ایران، توانستند به موفقیت برسند.

رییس فدراسیون ترای‌اتلون روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با توجه به دیر برگزار شدن مراسم تودیع و معارفه ریاست فدراسیون و همچنین از طرفی به علت ناکافی بودن زمان قانونی برای ارسال مدارک به شورای برون مرزی، نتوانستیم تیمی را به این رویداد آسیایی اعزام کنیم.

محمدکاظم حججی افزود: اواسط تیرماه مسابقات قهرمانی نونهالان آسیا (کمتر از ۱۵ سال) به میزبانی قزاقستان برگزار می‌شود که تیم کشورمان پس از برگزاری رقابت‌های قهرمانی کشور به این مسابقات اعزام خواهد شد.

ترای‌اتلون یا سه‌گانه یک ورزش ترکیبی است که شرکت‌کنندگان در آن با انجام سه مرحله استقامتی با یکدیگر رقابت می‌کنند. مراحل مسابقه شامل شنا، دوچرخه‌سواری و دو است. مسافت هر یک از این مرحله‌ها بسته به نوع مسابقه تغییر می‌کند. سه گانه از سال ۲۰۰۰ میلادی در هر ۲ بخش مردان و بانوان وارد برنامه بازی‌های المپیک شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha