۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳، ۱۱:۲۰
کد خبرنگار: 3005
کد خبر: 85476425
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

نویسنده صهیونیست: اسرائیل به سوی فروپاشی می‌رود

۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۳، ۱۱:۲۰
کد خبر: 85476425
نویسنده صهیونیست: اسرائیل به سوی فروپاشی می‌رود

تهران- ایرنا- «اریس لعال» نویسنده و تحلیلگر سیاسی صهیونیست نوشت: پس از هفت ماه جنگ، اسرائیل در حال فروپاشی است و به سوی یک فاجعه پیش می رود.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، لعال در مقاله ای در روزنامه «هاآرتص» تصریح کرد که حماس هنوز زنده است، نفس می کشد و اسیران صهیونیست روز به روز جان خود را از دست می دهند و سران رژیم اسرائیل به وظایف خود عمل نمی کنند.

وی اضافه کرد که پس از هفت ماه جنگ، رژیم صهیونیستی در حال فروپاشی است، فروپاشی اقتصادی، انزوای بین المللی، از دست دادن حمایت کشورهای غربی و جنگی طولانی مدت در انتظار این رژیم است.

این نویسنده صهیونیست ادامه داد که صهیونیست ها در صورتی که از حواشی و جار و جنجال های «ایتامار بن گویر» وزیر امنیت داخلی، «یوآو گالانت» وزیر جنگ و «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیررژیم اسرائیل و اعضای کابینه فاصله بگیرند، به زودی با واقعیت هایی رو به رو خواهند شد که در مقابل آن زانو زده و تسلیم خواهند شد.

هاآرتص در مقاله ای دیگر با انتقاد شدید از نتانیاهو، به توصیف مشکلات و مصیبت های رژیم صهیونیستی پرداخت.

این روزنامه نوشت: ۱۳۲ اسیر اسرائیل در تونل های حماس گرفتار هستند، شهرک های همجوار نوار غزه و مرزهای لبنان بی دفاع رها شده است و مشخص نیست که اسرائیلی های آواره شده به آنجا بازمی گردند یا خیر و چه زمانی ممکن است، بازگردند.

هاآرتص افزود: مسیر حیاتی بندر «ایلات» بسته شده، شرکت های هواپیمایی، پروازهای خود به فرودگاه «بن گورین» را متوقف کرده اند، رتبه اعتباری اسرائیل کاهش یافته است، کسری بودجه و تورم در حال انفجار است، ایران هم به اندازه کافی احساس امنیت می کند و می تواند صدها موشک و پهپاد را به سوی اسرائیل روانه کند که به تنهایی نمی تواند از خود دفاع کند.

این روزنامه صهیونیستی اضافه کرد: اسرائیل متهم به نسل کشی و نتانیاهو با خطر صدور حکم دستگیری از دیوان بین المللی رو به رو است، «جوبایدن» رئیس جمهوری آمریکا، ارسال سلاح به اسرائیل را تعلیق کرده و دولت آمریکا، تل آویو را به نقض قوانین بین المللی متهم می کند و شهرک نشین ها با تحریک اعضای کابینه، اقدام به حمله به فلسطینی های ساکن کرانه باختری و تخریب دارایی های آن ها می کنند.

به گزارش ایرنا، پس از گذشت حدود هشت ماه از تجاوز بدون نتیجه و دستاورد رژیم صهیونیستی به نوار غزه، این رژیم روزبه‌روز بیشتر در بحران‌های داخلی و خارجی خود فرو می‌رود.

رژیم اسرائیل طی این مدت دستاوردی غیر از قتل‌عام، ویرانی، جنایت‌های جنگی، نقض قوانین بین‌المللی، بمباران نهادهای امدادرسان و قحطی و گرسنگی در این منطقه نداشته است.

رژیم صهیونیستی این جنگ را بدون در نظر گرفتن هر دستاوردی در آینده، باخته و حتی در این مدت نتوانسته گروه‌های مقاومت در یک منطقه کوچک را که سال‌ها در محاصره است، به تسلیم وادارد و حتی همراهی افکار عمومی جهانی را به‌ خاطر ارتکاب جنایت‌های آشکار در غزه، از دست داده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha