۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۳، ۱۳:۴۶
کد خبرنگار: 2204
کد خبر: 85475451
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

۳۶ مددجو از زندان مرکزی بیرجند آزاد شدند

۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۳، ۱۳:۴۶
کد خبر: 85475451
۳۶ مددجو از زندان مرکزی بیرجند آزاد شدند

بیرجند - ایرنا - ۳۶ زندانی با بهره مندی از ارفاقات قانونی در بازدید رئیس کل و قضات دادگستری استان خراسان جنوبی از زندان مرکزی بیرجند آزاد شدند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از مدیریت رسانه و روابط عمومی دادگستری استان، رئیس کل دادگستری خراسان جنوبی به همراه قضات محاکم و شعب دادسرای بیرجند، درمیان، خوسف، نهبندان و سربیشه از زندان مرکزی بیرجند بازدید کردند.

محمدجعفر عبداللهی در حاشیه این بازدید گفت: به مناسبت دهه کرامت به اتفاق کارکنان قضایی استان برای بازدید از مددجویان در زندان حضور پیدا کردیم تا به مطالبات آنان رسیدگی کنیم.

وی افزود: به مناسبت دهه کرامت تعداد ۳۶ نفر از مددجویان با استفاده از ارفاقات قانونی آزاد می‌شوند همچنین با حضور ۱۲۶ نفر از همکاران قضایی استان، پرونده هزار و ۳۵۰ نفر از مددجویان بازبینی و بررسی شد و مطالبات عرضه شده آنان مورد توجه قرار می‌گیرد.

رئیس کل دادگستری استان خراسان جنوبی ادامه داد: با لحاظ اینکه یکی از اهداف اعمال و اجرای مجازات، اصلاح محکوم علیه محسوب می‌شود در صورت تحقق این امر، اعمال ارفاقات قانونی در مورد آنان دارای توجیه حقوقی و قانونی است.

۳۶ نفر از زندان مرکزی بیرجند آزاد شدند

وی با اشاره به اهمیت و لزوم اجرای برنامه‌های فرهنگی در زندان‌ها گفت: در ایام دهه کرامت برنامه‌های شاخص از جمله جشن‌های موثر و برنامه‌های فرهنگی متعدد برای مددجویان برگزار شده است.

همچنین در این بازدید سالن پیش ملاقات زندان مرکزی بیرجند با حضور رئیس کل دادگستری استان، معاونان رئیس کل، دادستان مرکز استان، قضات بازدید کننده، مدیرکل و مسئولان اداره کل زندان‌های استان افتتاح شد.

مدیرکل زندان‌های خراسان جنوبی هم گفت: با تعامل و نگاه ویژه دستگاه قضایی استان در شاخص‌های قضایی رتبه اول کشوری متعلق به زندان‌های استان است.

علی عبدی افزود: برابر تاکید رئیس کل دادگستری استان درخصوص خانواده زندانیان اکنون هزار و ۱۹۸ خانواده زندانی نیازمند تحت پوشش انجمن‌های حمایت هستند.

وی با بیان اینکه برای ۱۲۷ نفر از خانواده زندانیان نیازمند توسط انجمن‌های حمایت اشتغال ایجاد شده است گفت: ۴۲ زندانی که شرایط ستاد دیه را نداشتند و برابر تحقیقات میدانی توسط مددکاران افرادی بودند که اصلاح در تغییر رفتارشان توسط مسئولان مربوطه گزارش شده توسط خیرین انجمن حمایت‌های زندانیان به کانون گرم خانواده بازگشتند.

مدیرکل زندان‌های خراسان جنوبی اضافه کرد: سال گذشته ۱۲۹ زندانی جرائم غیر عمد با کمک ستاد دیه استان از زندان‌های استان آزاد و امسال هم ۱۵ زندانی آزاد شدند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha