۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳، ۱۷:۰۶
کد خبرنگار: 5593
کد خبر: 85474694
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

تداوم حملات راکتی مقاومت فلسطین به اراضی اشغالی

۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳، ۱۷:۰۶
کد خبر: 85474694
تداوم حملات راکتی مقاومت فلسطین به اراضی اشغالی

تهران- ایرنا- مقاومت فلسطین در ادامه حملات خود به مواضع رژیم صهیونیستی، امروز (یکشنبه) شهرک‌های صهیونیست‌نشین را بار دیگر آماج حملات راکتی قرار داد.

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه الجزیره، همزمان با تداوم حملات راکتی مقاومت فلسطین به شهرک‌های صهیونیست‌نشین، صدای آژیرهای خطر در شهر سدیروت و حومه آن در شمال شرقی نوار غزه به صدا درآمد.

در شهرک صهیونیست‌نشین «یفتاح» واقع در شمال فلسطین اشغالی نیز صدای آژیرهای خطر به صدا درآمد.

رادیو ارتش رژیم صهیونیستی نیز از شلیک ۲ راکت از نوار غزه به سدیروت خبر داد و مدعی شد که پدافند هوایی ارتش یکی از این راکت‌ها را رهگیری و در منطقه غیرمسکونی ساقط کرده است.

گردان‌های شهید عزالدین القسام شاخه نظامی جنبش حماس نیز اعلام کرد که شهر اشغالی عسقلان را از شرق اردوگاه جبالیا و از نقطه‌ای که صهیونیست‌ها به آن یورش آورده‌اند، هدف حمله راکتی قرار داده است.

این گردان‌ها امروز همچنین از انهدام ۲ تانک «مرکاوا» رژیم صهیونیستی در شرق جبالیا خبر داد که رزمندگان آن یکی از این تانک‌ها را با پرتاب خمپاره از پهپاد و دیگری را با شلیک راکت «یاسین ۱۰۵» هدف قرار داده‌اند.

به گزارش ایرنا، گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ (۲۴ نوامبر ۲۰۲۳) آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر (اول دسامبر ۲۰۲۳) آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت.

این رژیم برای جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha