۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳، ۱۶:۰۵
کد خبرنگار: 5593
کد خبر: 85474622
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

گردان‌های القسام ۲ تانک «مرکاوا» رژیم صهیونیستی را منهدم کرد

تهران- ایرنا- گردان‌های شهید «عزالدین القسام» شاخه نظامی جنبش حماس امروز (یکشنبه) از انهدام چند تانک‌ مرکاوای رژیم صهیونیستی خبر داد.

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه المنار، گردان‌های القسام اعلام کرد که رزمندگان آن ۲ تانک مرکاوای رژیم صهیونیستی را با راکت ضد زره «یاسین ۱۰۵» در شرق اردوگاه جبالیا واقع در شمال نوار غزه هدف قرار دادند.

طبق اعلام گردان‌های القسام، این تانک های رژیم صهیونیستی منهدم و تمامی افرادی که داخل آن بودند، به هلاکت رسیده یا زخمی شدند.

بر اساس این گزارش، گردان‌های القسام همچنین محل تجمع نظامیان صهیونیست در شرق اردوگاه جبالیا را با شلیک خمپاره هدف قرار دادند.

در همین ارتباط گردان‌های شهداء الأقصی نیز از درگیری شدید با نظامیان صهیونیست و هدف قرار دادن خودروهای زرهی آن‌ها در محور درگیری در شرق اردوگاه جبالیا خبر داد.

به گزارش ایرنا، گروه‌های مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه برابر با هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل آغاز کردند که سرانجام پس از ۴۵ روز نبرد و درگیری، سوم آذرماه ۱۴۰۲ (۲۴ نوامبر ۲۰۲۳) آتش بس موقت چهار روزه یا همان وقفه برای تبادل اسرا میان حماس و اسرائیل برقرار شد.

این وقفه در جنگ، هفت روز ادامه یافت و سرانجام صبح جمعه ۱۰ آذر (اول دسامبر ۲۰۲۳) آتش‌بس موقت به پایان رسید و رژیم اسرائیل حملات علیه غزه را از سرگرفت.

این رژیم برای جبران شکست خود و توقف عملیات مقاومت، گذرگاه‌های نوار غزه را بسته و در حال بمباران این منطقه است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha