آمادگی ایران در امدادرسانی به خانواده های قربانیان وقوع سیل در افغانستان

تهران-ایرنا- نماینده ویژه رئیس جمهور در امور افغانستان گفت: جمهوری اسلامی ایران آماده است بنا به درخواست مقامات افغانستان نیروهای امدادی، تیم‌های پزشکی و اقلام کمکی لازم که هدایای ملت شریف ایران به مردم عزیز افغانستان هستند را اعزام و ارسال کند.

به گزارش سیاست خارجی ایرنا، حسن کاظمی قمی نماینده ویژه رئیس جمهور در امور افغانستان در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی ایکس نوشت: وقوع سیل در مناطق شمالی افغانستان که موجب جان باختن تعداد زیادی از ساکنین این مناطق شد موجب تاسف و ناراحتی اینجانب شد؛ ضمن ابراز همدردی با ملت مظلوم افغانستان جمهوری اسلامی ایران آماده است بنا به درخواست مقامات افغانستان نیروهای امدادی، تیم‌های پزشکی و اقلام کمکی لازم که هدایای ملت شریف ایران به مردم عزیز افغانستان هستند را از طریق هلال احمر و کمیته امداد امام خمینی(ره) در اسرع وقت به مناطق آسیب دیده اعزام و ارسال کند.

وی گفت: این در صورتی است که رویکردهای نامتوازن و رویه‌های نامعلوم در نحوه پذیرش کمک‌های انسان‌دوستانه شفاف بیان شود. تجربه زلزله زنده‌جان هرات که ساعات طلایی برای نجات انسان‌ها مصروف به هماهنگی و رایزنی شد، امکان تصمیم‌گیری را دشوار ساخته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha