۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳، ۱۱:۳۲
کد خبر: 85474177
T T
۱۳۹ نفر

برچسب‌ها

صادق زیباکلام روانه زندان شد

۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳، ۱۱:۳۲
کد خبر: 85474177
صادق زیباکلام روانه زندان شد

تهران - ایرنا - قوه قضاییه اعلام کرد: صادق زیبا کلام در پی قطعی شدن برخی احکام پرونده‌های قضایی، امروز یکشنبه ۲۳ اردیبهشت جهت اجرای احکام صادره وارد زندان شد.

به گزارش ایرنا از قوه قضاییه، صادق زیباکلام دارای پرونده‌های قضایی متعددی است که موجب محکومیت این فرد شده است؛ از جمله ۳ پرونده مربوط که احکام آنها قطعی و لازم‌الاجرا شده است.

زیباکلام در سال‌های اخیر اقدام به طرح مطالب خلاف واقع در رسانه‌ها کرده و مطالب بدون ادعا و سند متعددی را در فضای مجازی کرده است که در پی آن چندین پرونده‌های قضایی برای وی تشکیل شده است که برخی از آنها امروز با قطعیت به مرحله اجرا رسیده است.

زیباکلام با رأی صادره از سوی دادگاه بابت ارتکاب فعالیت تبلیغی علیه نظام به ۱۸ ماه حبس و ۲ سال محرومیت فعالیت در احزاب، گروه‌های سیاسی و فضای مجازی محکوم شده بود که این حکم قطعی شده است.

پرونده دوم این فرد که حکم آن نیز قطعی شده است، مربوط به فعالیت تبلیغی علیه نظام در خصوص انتشار مطالب غیر مستند و غیر واقعی است. وی در این پرونده به یک سال حبس محکوم شده است.

یکی دیگر از پرونده‌های قضایی زیباکلام که حکم آن قطعی و لازم‌‎الاجرا است نیز مربوط به نشر مطالب خلاف واقع است که وی در این پرونده به ۶ ماه حبس محکوم شد بود که پس از فرجام خواهی در دیوان عالی کشور، این حکم مورد ابرام قرار گرفته است.

هر سه محکومیت صادق زیبا کلام قطعی و لازم‌الاجرا است که این احکام امروز یکشنبه ۲۳ اردیبهشت اجرا شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha