۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۳، ۱۱:۱۲
کد خبرنگار: 3090
کد خبر: 85472942
T T
۲ نفر

برچسب‌ها

بارش های خفیف و پراکنده پدیده غالب جوی همدان از فردا تا سه شنبه

همدان- ایرنا- کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان گفت: رشد ابرناکی به همراه بارش های خفیف و پراکنده به همراه احتمال رعد و برق پدیده غالب جوی استان از فردا یکشنبه تا روز سه شنبه را تشکیل می دهد.

روح الله زاهدی روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: بر اساس بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، وضعیت جوی استان در ۲۴ ساعت آینده صاف و آفتابی و در ساعات بعدازظهر رشد ابر به شکل موقتی به خصوص در مناطق شمالی استان پیش بینی می شود.

وی ادامه داد: رشد ابرناکی ها در استان فردا یکشنبه به بارش‌های پراکنده و خفیف در برخی نقاط یا رگبار پراکنده موقتی همراه با وزش باد شدید لحظه ای منجر می شود.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان ادامه داد: روز دوشنبه شب تا صبح سه شنبه در استان شرایط بهتری برای رگبار و وزش باد شدید لحظه ای با احتمال پدیده رعد و برق در استان وجود دارد.

زاهدی افزود: در روز سه شنبه بارش‌ها عمدتا پراکنده و خفیف و در روز چهارشنبه بخش‌هایی از جنوب استان شرایط بهتری برای رگبار باران به تناوب وجود دارد.

وی ادامه داد: از امروز به بعد دماهای صبحگاهی و دماهای روزانه ۲ تا سه درجه سانتیگراد افزایش می یابد و همچنین امروز نیز نسبت به روز گذشته دمای هوا افزایش داشت.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان اظهار کرد: فامنین، اسدآباد و نهاوند با ۲۳ درجه سانتیگراد بالای صفر گرم ترین و بهار با ۲ درجه سانتیگراد بالای صفر خنک‌ترین نقاط استان در ۲۴ ساعت گذشته بود.

کارشناس اداره کل هواشناسی استان همدان اظهار داشت: بیشینه و کمینه دمای هوای شهر همدان نیز در ۲۴ ساعت گذشته به ترتیب ۲۱ و چهار درجه سانتیگراد بالای صفر به ثبت رسیده است.

آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه‌های مرتفع، رودخانه‌ها و پستی و بلندی‌های زیاد به شدت متغیر است و زمستان‌های سرد، پر برف و باران و تابستان‌های معتدل دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha