حضور هنرمندان آذربایجان شرقی در پای صندوق به اقتدار کشور کمک می‌کند

تبریز- ایرنا- استاندار آذربایجان شرقی گفت: حضور هنرمندان استان در پای صندوق به اقتدار و ابهت کشور و ارتقای مشارکت مردم در انتخابات کمک می‌کند تا مجلس و ایران قوی محقق شود.

به گزارش ایرنا، مالک رحمتی روز جمعه در جمع خبرنگاران در محل استقرار صندوق اخذ رای ویژه اصحاب، فرهنگ، هنر و رسانه، اظهار کرد: فعالان فرهنگی، ادبی و هنری استان جزو افتخارات استان و کشور هستند و امروز همانند فعالیت‌های فرهنگی و هنری در فعالیت‌های سیاسی نیز حرکت خوبی خلق کردند.

وی افزود: امروز هنرمندان دور هم جمع شده‌اند تا در سرنوشت سیاسی کشور و مردم عزیز نقش آفرینی کنند و با انتخاب کاندیداهای موردنظر، اراده خود برای اداره کشور را حفظ کنند.

وی با بیان این‌که هنرمندان در جامعه مرجعیت داشته و مردم عزیز نیز از آن‌ها حرف شنوی دارند، اظهار کرد: هنرمندان آذربایجان شرقی با حضور خود در ساعات اولیه در مشارکت مردم نقش خواهند داشت و کار ناتمام دور اول انتخابات را با حضور حماسی و باشکوه مردم، تمام می‌کنند.

رحمتی با اشاره به پیشگامی اصحاب فرهنگ و هنر در فعالیت‌های اجتماعی، گفت: نمایندگان منتخب در مجلس شورای اسلامی با قانون گذاری و وضع قوانین به بالندگی و رشد کشورمان کمک می‌کنند که وظیفه خطیری است.

وی ادامه داد: اقشار مختلف مردمی با مشارکت در انتخابات، نقش خود را در انتخاب اصلح ایفا می‌کنند.

به گزارش ایرنا، مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در آذربایجان شرقی در حوزه های «تبریز، آذرشهر و اسکو»، «میانه» و «شبستر» به دوره دوم کشیده شده و ۱۲ نفر در این مرحله برای تصدی ۶ کرسی به رقابت خواهند پرداخت.

در مرحله نخست انتخابات در حوزه انتخابیه تبریز ۲ نفر و میانه یک نفر به طور مستقیم راهی مجلس شدند و هشت نفر از تبریز برای تعیین چهار نماینده، ۲ نفر از میانه برای تعیین یک نماینده و ۲ نفر از شبستر برای تعیین یک نماینده راهی دور دوم شدند.

مرحله دوم انتخابات دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی امروز بیست و یکم اردیبهشت ماه از ساعت ۸ صبح آغاز شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha