۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳، ۱۳:۴۶
کد خبرنگار: 3118
کد خبر: 85472061
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

اطفای ۲ آتش‌سوزی گسترده و نجات خانواده ۶ نفره در اصفهان
عکس تزیینی است

اصفهان- ایرنا- سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان از نجات یک خانواده ۶ نفره از خطر مرگ خبر داد و گفت: ۲ حادثه آتش‌سوزی گسترده و همزمان امروز(جمعه) در اصفهان اطفاء شد.

محمد شریعتی در گفت‌ و گو با ایرنا با اشاره به برخی از حوادث شبانه روز گذشته در کلانشهر اصفهان افزود: ماموران آتش‌نشانی در باغ فدک (کمپ گردشگری و محل استقرار مسافران) ساعت ۳:۳۸ بامداد امروز با دستگاه حرارت‌سنج متوجه استفاده یکی از خانواده ها از پیک نیک در داخل چادر برای گرم کردن خود شدند.

وی با بیان اینکه با صدا کردن افراد داخل چادر و عدم پاسخگویی، احتمال مسمومیت با گاز مونوکسید کربن وجود داشت، ادامه داد: این خانواده برای گرم شدن در محیط بسته چادر مبادرت به روشن کردن پیک‌نیک و زغال کرده بودند که به مسمومیت همه اعضای خانواده و کاهش سطح هوشیاری آنها منجر شد.

شریعتی خاطرنشان کرد: اگر نیروهای آتش نشانی به موقع متوجه این حادثه نشده بودند احتمال خطر مرگ برای آنها وجود داشت اما با اکسیژن‌رسانی و اعزام ۲ دستگاه اورژانس نجات یافتند.

وی گفت: این خانواده ۶ نفره شامل پدر و مادر، یک دختر ۱۷ ساله، ۲ پسر پنج و هشت ساله و یک نوزاد ۶ ماهه بودند که به‌طور معجزه‌آسایی از مرگ نجات یافتند.

اطفای حریق ۲ آتش‌سوزی همزمان در اصفهان
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان اضافه کرد: آتش‌سوزی یک مغازه تعمیرگاه موتورسیکلت ساعت ۱۰:۳۵ امروز در خیابان سروش گزارش شد.
وی با بیان اینکه این مغازه در کنار یک لاستیک‌فروشی بود و احتمال سرایت به سایر فروشگاه‌ها وجود داشت، خاطرنشان کرد: نیروهای آتش‌نشانی از هفت ایستگاه به‌همراه خودروی دستگاه تنفسی به محل اعزام شدند.

شریعتی با اشاره به گسترده و سریع بودن اشتعال، ادامه داد: با تلاش نیروهای آتش‌نشانی از سرایت حریق به سایر مغازه‌های اطراف سریعا جلوگیری شد و فردی در این حادثه آسیب ندید.
وی تصریح کرد: همزمان با این حریق طبقه دوم یک ساختمان مسکونی سه طبقه در خیابان آل‌بویه دچار حریق گسترده شد که نیروهای ایستگاه‌های آتش‌نشانی سریع به محل اعزام شدند.
وی با اشاره به اینکه ماموران در این حادثه ناچار به استفاده از شیرهای آتش‌نشانی (هیدرانت) سطح شهر برای تامین آب شدند، یادآور شد: محبوس شدن یک مرد ۷۰ ساله در این حادثه گزارش شد که ماموران، وی را با سوختگی جزیی نجات و تحویل اورژانس دادند.
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان افزود: علت هر 2 حریق در دست بررسی است.
شریعتی همچنین گفت: یک مورد سقوط کارگر جوان که در حال قالب‌بندی دیوار مترو در خیابان کاشانی بود دیروز گزارش شد و ماموران ایستگاه ۱۴ آتش‌نشانی و خودرو نجات به محل اعزام شدند.
وی افزود: فرد مصدوم از ارتفاع ۱۰ متری سقوط کرده و از ناحیه کمر و پا دچار آسیب شده بود که نیروهای اورژانس وی را با رعایت موارد ایمنی به بیمارستان منتقل کردند.

کلانشهر اصفهان حدود ۲ میلیون نفر جمعیت دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha