سلاجقه: دولت سیزدهم در حوزه دیپلماسی محیط زیست بسیار موفق عمل کرده‌ است

قم - ایرنا - معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه دولت سیزدهم در زمینه دیپلماسی محیط زیست بسیار موفق عمل کرده است، گفت: اگر با زبان محیط زیست با جهان سخن بگوییم می‌توانیم ایده‌ها و افکار خودمان را صادر کنیم.

به گزارش روز جمعه ایرنا از روابط عمومی محیط زیست قم،‌ علی سلاجقه در جلسه هم‌اندیشی با استادان و نخبگان حوزوی و دانشگاهی، فعالان و تشکل‌های زیست محیطی استان قم افزود: در آینده‌ای نزدیک همایشی بین‌المللی با موضوع حکمرانی محیط زیست اسلامی برگزار خواهیم کرد، همچنین ما در حال رایزنی با دیگر کشورها در حوزه‌های مختلف آب و گرد و غبار هستیم.

وی در ادامه با اشاره به ضرورت مشارکت همگانی در امر محیط زیست افزود: در این زمینه بیش از ۲ هزار خانه محیط زیست در کشور ایجاد شده و سمن‌های محیط زیست نیز کاملا فعال شده‌اند و سیاست ما مدیریت و همکاری این تشکل‌ها است و بارها درخواست کرده ایم تا روحانیان و بسیجیان و دیگر افراد مؤثر در جامعه تشکل‌های زیست محیطی تشکیل دهند.

رییس سازمان محیط زیست با تاکید بر ضرورت توجه به مدیریت منابع کشور تصریح کرد: متاسفانه ما در زمینه محیط زیست مبتنی بر کلید واژه‌های خودمان حرکت نکردیم، بلکه بر اساس خط‌ کش‌هایی که غرب برای ما گذاشته است، گام برمی‌داریم، اما در دولت انقلابی به دنبال معرفی کلید واژه‌هایی مبتنی بر فرهنگ بومی و فقه اسلامی به جهان هستیم تا مسائل زیست محیطی و راه حل‌های آن را به عنوان الگویی کاربردی و نه به عنوان یک گفتمان لوکس و زینتی معرفی کنیم.

سلاجقه به وضعیت محیط زیست استان قم نیز اشاره کرد و گفت: با توجه به جایگاه شهر مقدس قم در جهان اسلام، باید به مباحث زیست محیطی در این خطه با نگاه بین‌المللی نگریسته شود.

وی با اشاره به ضرورت اخذ ارزیابی‌های زیست‌ محیطی برای انجام پروژه ها و تاکید رئیس جمهور بر حل مشکلات زیست محیطی کشور و نظارت دقیق بر آنها، خاطرنشان کرد: در مسأله شرکت‌های دانش بنیان در حوزه محیط زیست، دانشگاه‌های استان قم باید در کنار حوزه‌های علمیه در این زمینه محور باشند، زیرا آموزه‌های دینی ما در زمینه محیط زیست جامع است و از طرفی هم مباحث زیست محیطی بدون در نظر گرفتن مباحث دانش بنیان نمی‌تواند پیشرفت خوبی داشته باشد.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست در دومین سفر استانی رییس جمهور و اعضای دولت به قم، آیت‌الله رییسی را همراهی می‌کند.

آیت الله سید ابراهیم رییسی صبح پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت وارد قم شد. این پانزدهمین سفر از دور دوم سفرهای استانی رییس جمهور است.

افتتاح چندین طرح عمرانی و بررسی مهم‌ترین مسائل استان قم و پیگیری چگونگی اجرای مصوبات سفر دور نخست از برنامه‌های آیت الله رییسی در سفر به استان قم است.

رئیس جمهور امروز نیز با علما و مراجع عظام تقلید و اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم دیدار خواهد داشت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha