یک‌هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان برای آموزش و پروش قم اعتبار در نظر گرفته شد

قم- ایرنا- وزیر آموزش‌وپرورش گفت: در دومین سفر هیات دولت به قم، یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان برای آموزش‌وپرورش این استان اعتبار در نظر گرفته شد.

به گزارش ایرنا، رضا مرادصحرایی عصر پنجشنبه در مراسم تجلیل از معلمان نمونه استان قم، افزود: عدد قابل توجهی از این اعتبار برای اردوگاه ۱۵ خرداد است که حداقل ۵۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده‌است.

وی اضافه کرد: اردوگاه‌ها قالب‌های تربیتی فوق‌العاده‌ای هستند که بخشی از موقعیت‌های یادگیری را پوشش می‌دهند و در تابستان‌ها که عموما تعطیل است به‌طور جدی فعال و پذیرای اردوهای دانش آموزی خواهند بود.

صحرایی با تاکید بر این‌که رفت‌وآمد زیاد به اردوگاه‌ها ضامن بهره‌برداری بیشتر از گروه‌ها و افزایش بهره‌وری است، ادامه داد: فاصله نزدیک بین اردوگاه ۱۵ خرداد و حرم حضرت معصومه(س) موقعیت تربیتی خوبی به دنبال دارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به درصد بالای حضور دانش آموزان در هنرستان‌های قم و تاکید بر تقویت این مراکز در قم گفت: توسعه هنرستان‌ها، سیاست جدی وزارت آموزش‌وپرورش است؛ بیش از ۴۵ درصد دانش آموزان مقطع متوسطه دوم این استان در هنرستان‌ها تحصیل می‌کنند.

وی افزود: میانگین نمره دانش آموزان قم در امتحانات نهایی نیز از میانگین کشوری بالاتر است، با این‌که ممکن است امکانات کمتری نسبت به برخی استان‌ها داشته باشند.

وزیر آموزش‌وپرورش با بیان این‌که برای افزایش سرانه فضای آموزشی در قم برنامه جدی داریم، خاطرنشان کرد: هم اینک حدود ۳۰ مدرسه در قم در حال ساخت است که اتفاق مهمی است.

به گفته وی، از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون، هفت هزار مدرسه و به‌طور متوسط روزانه هشت مدرسه در کشور افتتاح شده‌است؛ با این وجود در برخی شهرها و روستاها کمبود مدرسه داریم، زیرا مسائل جمعیتی فراتر از پیش‌بینی‌ها پیش می‌رود.

صحرایی افزود: در ۲ سال گذشته حدود ۲۰۰ هزار ردیف استخدامی گرفته شده‌است و امیدواریم بخشی از کمبود معلم در سطح کشور رفع شود.

وی در ادامه با بیان این‌که معلمی تنها شغلی است که کرامت و حفظ او جایگاه ویژه‌ای در جامعه دارد، افزود: گرامیداشت معلمان به گرامیداشت جامعه منتهی می‌شود؛ اگر معلم عزیز باشد جامعه عزیز می‌شود، اگر معلم شریف باشد شرافت جامعه حفظ می‌شود.

صحرایی افزود: رشد اجتماعی جامعه تابعی از نگرش، بینش و روش معلمان است.

یک‌هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان برای آموزش و پروش قم اعتبار در نظر گرفته شد

در این آیین از معلمان نمونه استان قم تجلیل شد.

در ابتدای این مراسم سالن همایش‌های شهدای آموزش‌وپرورش قم با زیربنای سه هزار و ۶۲۹ مترمربع و اعتبار ۴۰ میلیارد تومان افتتاح شد.

وزیر آموزش‌وپرورش در دومین سفر استانی رییس جمهور و اعضای دولت به قم، آیت‌الله رییسی را همراهی می‌کند.

آیت‌الله سید ابراهیم رییسی صبح پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت وارد قم شد. این پانزدهمین سفر از دور دوم سفرهای استانی رییس جمهور است.

دیدار و گفت‌وگو با شماری از علما و مراجع تقلید، افتتاح چندین طرح عمرانی، بررسی مهم‌ترین مسائل استان قم و پیگیری چگونگی اجرای مصوبات سفر دور نخست سفر از برنامه‌های آیت‌الله رییسی در سفر به استان قم است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha