یک‌هزار میلیارد ریال برای توسعه زیرساخت‌های جامعه ایثارگری قم اختصاص یافت

قم - ایرنا- معاون رییس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: یک‌هزار میلیارد ریال برای توسعه زیرساخت‌های جامعه ایثارگری استان قم تخصیص یافته‌ است.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی بنیاد شهید قم،‌ سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی که به همراه رئیس جمهور و هیات وزیران به قم سفر کرده‌است، در گفت وگویی اظهار کرد:‌ در این سفر مبلغ ۶۰۰ میلیارد ریال برای تکمیل مرحله‌های باقیمانده مجتمع فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثار استان قم و ۱۰۰ میلیارد ریال برای احداث خانه های ایثار اختصاص یافت.

وی همچنین از اختصاص ۱۰ درصد از سهمیه تسهیلات معیشتی، ۱۰ درصد از سهمیه تسهیلات اشتغال و پنج درصد از سهمیه نهضت ملی مسکن به خانواده های شاهد و ایثارگر استان قم خبر داد و گفت: مبلغ ۱۰۰ میلیارد ریال برای ساماندهی گلزار شهدای قم و ۱۵۰ میلیارد ریال برای خرید تجهیزات توانبخشی جانبازان و خانواده‌های شهدای استان اختصاص یافت.

استان قم در مجموع ۷۷ گلزار شهدا وجود دارد که از این تعداد ۵۰ گلزار شهدا در روستاهای این استان قرار گرفته است.

قاضی زاده هاشمی صبح امروز همچنین با خانواده شهید صداقت از شهدای حمله تروریستی رژیم صهیونیستی به سرکنسول‌گری ایران در سوریه نیز دیدار و گفت وگو کرد.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در دومین سفر استانی رییس جمهور و اعضای دولت به قم، آیت‌الله رییسی را همراهی می‌کند.

آیت الله سید ابراهیم رییسی صبح پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت وارد قم شد. این پانزدهمین سفر از دور دوم سفرهای استانی رییس جمهور است.

دیدار و گفت وگو با شماری از علما و مراجع تقلید، افتتاح چندین طرح عمرانی و بررسی مهم‌ترین مسائل استان قم و پیگیری چگونگی اجرای مصوبات سفر دور نخست سفر از برنامه‌های آیت الله رییسی در سفر به استان قم است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha