۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۳، ۱۵:۵۹
کد خبرنگار: 1763
کد خبر: 85471293
T T
۲ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

وزیر صمت طرح توسعه ۲ واحد صنعتی را در قم افتتاح کرد

قم - ایرنا - همزمان با سفر استانی رییس جمهور، روز پنجشنبه وزیر صنعت، معدن و تجارت طرح توسعه ۲ واحد صنعتی را در قم با سرمایه‌گذاری ۲۵ هزار میلیارد ریال بهره برداری کرد.

به گزارش ایرنا، عباس علی آبادی در جریان سفر استانی رییس جمهور و هیات دولت به قم ۲ طرح صنعتی را افتتاح و از چند واحد تولیدی در شهرک صنعتی شکوهیه این استان دیدن کرد.

وی در حاشیه این بازدید گفت:‌ افتخار ما ایرانیان است که میزبان یک امام و یک خواهر امام (حضرت معصومه علیهما السلام ) هستیم و امیدواریم بتوانیم معرفت لازم را برای درک جایگاه آنان داشته باشیم.

وزیر صمت افزود: بدیهی است که ایران باید صنعتی شود و استان قم نیز به نوبه خود ظرفیت های بسیار خوبی برای صنعتی شدن دارد و دو عامل وسعت مناسب و جمعیت فراوان، زمینه بسیار خوبی برای توسعه صنعتی این استان فراهم کرده است.

علی آبادی گفت:‌ قم ظرفیت‌های بسیار مناسبی در زمینه توسعه صنعتی دارد و ما تلاش می‌کنیم که هر چه بیشتر فعال شود.

وی افزود: باید این ظرفیت‌ها و بهره‌وری صنایع در قم را به حداکثر برسانیم و سازوکار این امر نیز صنعتی سازی است. در این راستا ما در استان صنایعی را دنبال می‌کنیم که بتواند بیشترین بهره وری و حداکثر ارزش افزوده را داشته باشد.

وزیر صمت با اشاره به بازدید خود از چندین واحد صنعتی، افتتاح طرح توسعه ۲ واحد صنعتی و یک کلنگ زنی در این شهرک صنعتی گفت: تلاش ما این است که برنامه را برای توسعه صنایع پایین دست این صنایع تدارک ببینیم مثلا در مورد واحد نخ ریسی که طرح توسعه آن امروز افتتاح شد، باید بتوانیم برای تکمیل چرخه این صنعت در قم، واحدهای تولید پارچه و لباس هم داشته باشیم و استان قم این ظرفیت ها را دارد.

وی گفت: با توجه به سابقه نساجی به ویژه بافت فرش در قم که بهترین فرش ها را در تراز جهانی تولید می کند، این استان در تولید پارچه هم می تواند موفق باشد.

علی آبادی با اشاره به تاکید دولت بر پیگیری و اجرای مصوبات پیشین گفت که وزارت صمت ثابت کرده است که در این زمینه کارهای لازم را انجام داده است.

علی آبادی گفت: در این راستا بیش از ۸۰ درصد مصوبات سفرهای استانی انجام شده و بقیه نیز در حال پیگیری است و هیچ تصمیمی روی زمین نخواهد ماند.

وزیر صمت در بازدید امروز خود از شهرک صنعتی شکوهیه قم طرح توسعه واحدهای صنعتی تاراریس و وایا باتری با سرمایه گذاری بیش از ۲۵ هزار میلیارد ریال را افتتاح کرد.

این طرح‌های صنعتی برای یک‌هزار نفر اشتغال ایجاد خواهد کرد.

وزیر صمت در دومین سفر استانی رییس جمهور و اعضای دولت به قم، آیت الله رییسی را همراهی می‌کند.

آیت الله سید ابراهیم رییسی صبح پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت‌ وارد قم شد. این پانزدهمین سفر از دور دوم سفرهای استانی رییس جمهور است.

دیدار و گفت وگو با شماری از علما و مراجع تقلید، افتتاح چندین طرح عمرانی، بررسی مهم‌ترین مسائل استان قم و پیگیری چگونگی اجرای مصوبات سفر دور نخست سفر از برنامه‌های آیت‌الله رییسی در سفر به استان قم است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha