کاوه: برخی‌ دوست ندارند کشتی موفق باشد/ بروکس حریف آسانی نیست + فیلم

تهران- ایرنا- سرمربی تیم ملی کشتی آزاد با تاکید بر اینکه پیش از المپیک نباید فضا را برای نمایندگان کشورمان سنگین کرد گفت: متاسفانه برخی مسیری را در پیش گرفته‌اند که دوست ندارند کشتی در پاریس موفق باشد و این خوب نیست.

به گزارش ایرنا، هشتمین مرحله از اردوی تیم ملی کشتی آزاد از پنجم اردیبهشت‌ماه آغاز و امروز (دوشنبه) به پایان خواهد رسید. این اردو با حضور ۲۶ آزادکار زیر نظر محسن کاوه در خانه کشتی شهید مصطفی صدرزاده کمپ تیم‌های ملی کشتی شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار شد.

محسن کاوه در حاشیه این اردو به خبرنگار ایرنا گفت: کشتی از گذشته نقش مهمی در نتایج کاروان ایران در ادوار المپیک داشته و این موجب شده تا مردم انتظار زیادی از این رشته داشته باشند، انتظار مردم از کشتی می‌تواند به بار روانی برای آزادکاران تبدیل شود زیرا المپیک آوردگاه بزرگی است که متفاوت از تمام آوردگاه‌های دیگر است.

وی ادامه داد: تمام کشورها برای موفقیت در المپیک برنامه بلند مدت دارند و ما نیز اردو و تمریناتی را در دستور کار قرار دادیم تا در نهایت بتوانیم در المپیک یک نتیجه خوب کسب کنیم. نتایج ورزشکاران در پاریس به عوامل زیادی بستگی دارد. البته فدراسیون تمام کارهای پشتیبانی را برای ورزشکاران انجام داده و کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان نیز حمایت لازم را دارند.

آزادکاران ایران مانند مرتاض‌ها زندگی می‌کنند

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد با اشاره به سختی‌های رسیدن به مدال المپیک افزود: ما تمام تلاش خود را انجام خواهیم داد تا نفرات با بهترین شرایط راهی پاریس شوند. بچه‌ها نیز ماه‌ها در اردو بودند و حتی مانند مرتاض‌ها زندگی می‌کنند. در المپیک باید اول خدا کمک کند و بعد آزادکاران نهایت تمرکز را داشته باشند.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص نتایج احتمالی آزادکاران ایران در پاریس گفت: آرزوی هر کشتی‌گیری کسب مدال المپیک است اما نمی‌توان نتایج را پیش‌بینی کرد. در انتخابی تیم ملی آمریکا چند عنوان‌دار جهان و المپیک حذف شدند. من به شما قول می‌دهم که کایل اسنایدر در وزن ۹۷ کیلوگرم در المپیک بسیار متفاوت از تورنمنت زاگرب و رقابت‌های جهانی ۲۰۲۳ بلگراد ظاهر خواهد شد.

کاوه ادامه داد: رسانه‌ها و مطبوعات می‌توانند نقش مهمی در ارتقا کشتی داشته باشند و برخی از نقدها از سر دلسوزی است زیرا همه دوست دارند کشتی نتیجه بگیرد اما برخی رسانه‌ها به صورت هدفمند فضا را سنگین می‌کنند که این خوب نیست.

سبک کشتی یزدانی و تیلور متفاوت است

کاوه در واکنش به باخت تیلور و احتمال موفقیت یزدانی در بازی های المپیک پاریس نیز اظهار داشت: آرون بروکس در ۲ سال گذشته خود را به کشتی آمریکا معرفی کرد و سال گذشته نیز کشتی بسیار خوبی با تیلور گرفت. او سابقه قهرمانی در امیدهای جهان را دارد و حتی به آزادکاران جوان ایرانی روبرو شده و کشتی‌گیر بسیار خوبی است. جوانی که بتواند قهرمان جهان و المپیک را شکست دهد بی‌تردید حریف راحتی نیست.

وی در خصوص احتمال رویارویی یزدانی با آرون بروکس نیز گفت: ما باید کشتی‌های بروکس را آنالیز کنیم. کشتی یزدانی با تیلور متفاوت است. البته همه آزادکاران برای موفقیت در المپیک تلاش خواهند کرد و حتی از جان مایه می‌گذارند.

آذرپیرا استرس کسب سهمیه المپیک داشت

محسن کاوه در ادامه گفت‌وگو در واکنش به مشکلات بدنسازی تیم عنوان کرد: در چند وقت اخیر بحث بدنسازی تیم ملی مطرح شده اما اگر منظور کشتی امیرعلی آذرپیرا با آرش یوشیدای ژاپنی است باید بگویم که امیرعلی نفس کم نیاورد بلکه استرس کسب سهمیه داشت، او جوان است و در ابتدای راه قرار دارد. آذرپیرا کشتی‌گیر خوبی است و می‌تواند در آینده به یکی از بهترین‌های این وزن تبدیل شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha