نوسازی مدارس کرمانشاه ساخت ۴۰۰ کلاس درس را در دست اجرا دارد

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمانشاه از اجرای ۱۳۶ پروژه با ۴۰۰ کلاس درس و زیربنای ۴۹ هزار و ۶۷۵ مترمربع در استان کرمانشاه خبر داد و گفت: از این تعداد ۱۱۰ مدرسه با مشارکت خیرین مدرسه ساز احداث می‌شود.

مرزبان نظری روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: تا مهرماه سال جاری ۳۷ پروژه از این تعداد تحویل آموزش و پرورش استان می شود.

وی بیان کرد: در سال ۱۴۰۱؛ تعداد ۴۹ پروژه در قالب ۱۷۵ کلاس درس با حدود ۱۴ هزار و ۹۳۲ مترمربع زیربنا و با مبلغ ۷۶۸ میلیارد ریال اعتبار دولتی و ۲۳۰ میلیارد ریال از محل کمک خیرین ساخته شد.

نظری همچنین اظهار کرد: در سال ۱۴۰۲ تعداد ۸۳ پروژه آموزشی و ورزشی با ۱۸۹ کلاس درس و زیربنای نزدیک به ۱۷۱ مترمربع به بهره برداری رسید.

طرح شهید عجمیان در ۵۲۶ مدرسه کرمانشاه اجرا شد

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمانشاه در ادامه به اجرای طرح شهید عجمیان (تعمیر و شاداب سازی مدارس مناطق محروم) در استان اشاره کرد و گفت: در مرحله اول ۵۲۶ مدرسه با هزار و ۵۰۰ کلاس درس از محل اعتبارات دولتی و خیرین به میزان ۱۹ میلیارد ریال اجرا شد.

نظری همچنین اظهار کرد: در تابستان امسال اجرای طرح شهید عجمیان در ۴۰۰ کلاس درس پیش بینی شده است.

وی در ادامه گفت: امسال در طرح شهید پناهی (جایگزینی مدارس کانکسی و سنگی)؛ تعداد ۱۰۷ مدرسه کانکسی با مدرسه استاندارد جایگزین می شود که از این تعداد ۱۷ مدرسه آن تکمیل و باقی مانده تا مهرماه سال جاری به بهره می رسد.

انعقاد سه هزار و ۳۳۴میلیارد ریال پروژه

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمانشاه در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به برگزاری بیست و ششمین جشنواره خیرین مدرسه ساز در اریبهشت ماه، گفت: تاکنون تفاهم نامه ۵۲۹ پروژه در سطح استان با مبلغ تعهد بیش از سه هزار و ۳۳۴ میلیارد ریال با خیرین منعقد کرده ایم.

نظری، فلسفه برگزاری این جشنواره را در کنار تقدیر و تشویق خیرین مدرسه‌ساز ترغیب دیگران به کار خیر عنوان کرد.

به گزارش ایرنا، استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت ساکن در ۳۳ شهر و ۲ هزار و ۵۹۵ روستا، نزدیک به چهار هزار مدرسه دارد و حدود ۳۷۰ هزار نفر دانش آموز و ۲۶ هزار معلم در این مدارس مشغول تحصیل و فعالیت آموزشی هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha