۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳، ۸:۱۰
کد خبرنگار: 2445
کد خبر: 85465946
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

بررسی ابعاد عملیات وعده صادق با حضور گروه‌ها و شخصیت‌های سیاسی عراقی در سفارت ایران

تهران - ایرنا - گردهمایی بررسی ابعاد عملیات وعده صادق و پاسخ ایران به تجاوزات رژیم صهیونیستی با حضور گروه‌ها و شخصیت‌های سیاسی و پژوهشگران عراقی در سفارت تهران در بغداد برگزار شد.

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه تلویزیونی «النجباء»، در این همایش یک روز که رایزنی سفارت ایران در بغداد با مشارکت اندیشمندان عراقی برای بررسی ابعاد علمی عملیات وعده صادق برگزار کرد، جنبه‌های مختلف این عملیات مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

«محمد کاظم آل صادق» سفیر ایران در بغداد در این باره گفت: عملیات انتقام جویانه وعده صادق به رغم این که از پیش بارها اعلام شده بود و رژیم صهیونیستی و متحدانش همگی آماده بودند ، کاملن غافلگیرانه و غیر قابل انتظار بود.

وی تأکید کرد: با وجود آن که اسرائیل کاملا برای این حمله آماده بود و در اوج آمادگی قرار داشت، اما در نتیجه این عملیات، خسارت‌های زیادی را متحمل شد.

حجت الاسلام غلامرضا اباذری رایزن فرهنگی ایران در بغداد نیز گفت که برنامه‌ای که با نام وعده صادق در سفارت برگزار شد، به این منظور بود که برادران عراقی ما با آن آشنا شده و پژوهش‌های خود را در مورد این عملیات ارائه کنند.

وی همچنین تاکید کرد که نشست های بحث و پژوهش و بررسی این رخداد تاریخی ادامه خواهد یافت.

«حجت الاسلام راضی الحسینی» به عنوان پژوهشگر عراقی که در این همایش حضور داشت، اعلام کرد که عملیات وعده صادق پیروزی جمهوری اسلامی را نشان داد.

وی افزود: دوران جدیدی شکل گرفته که با دوره پیش از این عملیات تفاوت دارد و می توان از آن به دوره پیروزی جمهوری اسلامی و توان و قدرت آن به لحاظ الکترونیکی، تسلیحاتی، توانمندی‌های آن در موشک‌های بالستیک نام برد.

وی در پایان افزود: این عملیات همچنین نشان داد که چگونه موشک‌های شلیک شده ایران به صورت دقیق به اهداف تعیین شده اصابت کرد.

حمید الدهلکی، تحلیگر مسائل سیاسی،  و محمد صادق الهاشمی رییس مرکز مطالعات عراق نیز از دیگر سخنرانان این همایش یک روزه بودند.

نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شامگاه شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ با آغاز عملیات وعده صادق و شلیک بیش از صد فروند موشک کروز و بالستیک و پرتاب بیش از دویست پهپاد انتحاری شاهد ۱۳۶، پاسخ و تنبیهی به تجاوزات و ترورهای شرورانه و اقدامات تروریستی اخیر رژیم اشغالگر قدس در حمله به کنسولگری ایران در دمشق دادند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha