حرکت دسته های عزاداری به مناسبت شهادت امام جعفر صادق (ع) در استان تهران+ فیلم

تهران - ایرنا - دسته های عزاداری به مناسبت شهادت امام جعفر صادق (ع) در شهرستانهای استان تهران با حضور عاشقان ششمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت به راه افتاده و عاشقان در سوگ امام خود گریستند .

به گزارش ایرنا ، روز شنبه ۱۵ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ مصادف با سالروز شهادت رئیس مکتب تشییع ، ششمین امام شیعیان حضرت امام جعفر صادق علیه السلام ، شهرستانهای استان تهران شاهد راه افتادن دسته های عزاداری و عزاداری عاشقان اهب بیت عصمت و طهارت بود.

ویژه برنامه سالروز شهادت حضرت امام صادق(ع) در قبله تهران حرم حضرت سیدالکریم(ع)

در شهرستان ری عزاداران در شب و روز شهادت امام صادق علیه السلام با راه اندازی دسته جات سینه زنی و ورود به آستان مقدس حضرت عبدالعظیم حسنی مراسم باشکوهی برگزار کردند.

حرکت دسته های عزاداری به مناسبت شهادت امام جعفر صادق (ع) در استان تهران

در حرم مطهر سیدالکریم عاشقان با استماع سخنرانی مارسم عزاداری برپا کردند.

حرکت دسته های عزاداری به مناسبت شهادت امام جعفر صادق (ع) در استان تهران

در شهرستان شهریار عزاداری سالروز شهادت ششمین امام شیعیان با حضور امام جمعه و مسئول محترم حوزه های علمیه شهرستان شهریار برگزار گردید.

حرکت دسته های عزاداری به مناسبت شهادت امام جعفر صادق (ع) در استان تهران

حجت الاسلام والمسلمین حاج آقای حسینی نوری، فرماندار محترم ویژه شهرستان شهریار :جناب آقای فاتحی نژاد،فرمانده محترم سپاه ناحیه شهریار جناب سرهنگ اللهیاری،نماینده محترم حوزه مشق در مجلس شورای اسلامی جناب آقای دکتر حق وردی، ریاست محترم اداره تبلیغات اسلامی شهرستان، روحانیت معزز، مدیر، اساتید و طلاب حوزه علمیه امام صادق علیه السلام شهریار، خانواده معظم شهداء،عموم عاشقان اهل البیت(ع)و مسئولین محترم از امامزاده هادی (ع) به سمت امامزاده اسماعیل (ع)برگزار گردید.

حرکت دسته های عزاداری به مناسبت شهادت امام جعفر صادق (ع) در استان تهران

عزاداری سالروز شهادت حضرت امام جعفرصادق (ع) در جوار امامزاده سلطان مطهر (ع) واقع در ده بومهن شهرستان پردیس

حجت الاسلام سید حسین حسینی در حاشیه برگزاری مراسم عزاداری سالروز شهادت حضرت امام جعفرصادق (ع) در جوار امامزاده سلطان مطهر (ع) واقع در ده بومهن به خبرنگار ایرنا گفت: در طی دو سال گذشته با برنامه ریزی انجام شده در سالروز شهادت امام همام (ع) به صورت متمرکز عزاداری می کنیم.

وی ادامه داد: در دسته های عزاداری شاهد حضور پر رنگ جوانان هستیم که نشان از شناخت و علاقه آنها نسبت به اهل بیت (ع )است و دشمنانی که می گفتند جوانان در دست ما هستند متوجه شدند که به بیراهه رفتند و نمی توانند بر جوانان ما تسلط داشته باشند.

شهرستان پاکدشت در سوگ شهادت امام جعفر صادق(ع)

عزاداری در شمیرانات

مراسم شب شهادت امام صادق علیه السلام روستای آهار

در شب شهادت شیخ الائمه اقا امام صادق علیه السلام حجت الاسلام والمسلمین حاج آقا نیشابوری امام جمعه محترم رودبار قصران پس از اقامه نماز مغرب وعشا، طی سخنانی با بیان شیوه تربیتی امام صادق علیه السلام ،آموزش وپرورش را در تربیت نسل نوجوان وجوان ملازم هم دانست و باتاکید بر امر پرورش آنرا همراهی دائمی در امر آموزش دانست وخاطر نشان کرد که آموزشی که همراهش پرورش نباشد به نتیجه مطلوب نمی رسد لذا اسلام بر پرورش وتزکیه تاکید دارد وآنرا مقدم بر آموزش می داند.

حرکت دسته های عزاداری به مناسبت شهادت امام جعفر صادق (ع) در استان تهران

عزاداری در قرچک 

راهپیمایی دسته عزاداران امام صادق (ع) با حضور حجت‌الاسلام اسماعیلی امام جمعه، فخاری فرماندار، میری زاده معاون سیاسی فرمانداری، عبدالرحیمی رییس اداره تبلیغات اسلامی برگزار شد.

برگزاری مراسم عزاداری شهادت رییس مکتب شیعه در مسجد جامع قرچک

مراسم عزاداری شهادت رییس مکتب شیعه در مسجد جامع قرچک با حضور حجت‌الاسلام اسماعیلی امام جمعه، فخاری فرماندار، میری زاده معاون سیاسی، عبدالرحیمی رییس اداره تبلیغات اسلامی برگزار شد. این مراسم با سخنرانی حجت‌الاسلام پاکراه و با مداحی حاج تقی جلالی و کربلایی داود شکاری همراه بود.

به گزارش ایرنا، امام جعفر صادق(ع)، امام ششم شیعیان، در هفدهم ربیع الاول سال ۸۳ هجری قمری در مدینه متولد گردید. کنیه ایشان ابو عبدالله و لقبشان صادق می‌باشد. پدر ارجمندشان امام باقر(ع) و مادرش ام فروة است.

در دوران قبل از امامت، حضرت شاهد فعالیت‌های پدر خویش در نشر معارف دینی و تربیت شاگردان وفا دار و با بصیرت بود. امام باقر در مناسبت‌های مختلف به امامت و ولایت فرزندش جعفر صادق تصریح فرموده و شیعیان را پس از خودش به پیروی از او فرا می خواند. لذا احادیث، زیادی مبنی بر نص امامت حضرت صادق نقل شده است.

امام صادق در سال ۱۱۴ هجری قمری پس از شهادت پدرش در سن ۳۱ سالگی به امامت رسید. دوران امامت ایشان با اواخر حکومت امویان و اوایل حکومت عباسیان در سال ۱۳۲ هجری قمری مصادف بود.

حرکت دسته های عزاداری به مناسبت شهادت امام جعفر صادق (ع) در استان تهران

امام صادق(ع) آن قدر فقه و دانش اهل بیت(ع) را گسترش داد و زمینه ترویج احکام و بسط کلام شیعی را فراهم ساخت‌ که مذهب شیعه به نام او به عنوان مذهب جعفری شهرت یافت. آن اندازه که دانشمندان و راویان از دانش امام بهره مند برده و از ایشان حرف و حدیث نقل کرده اند از هیچ یک از دیگرائمه نقل نکرده اند.

اما طولی نکشید طولی نکشید که بنی عباس پس از تحکیم پاییهای حکومت و نفوذ خود ، همان شیوه ستم و فشار بنی امیه را پیش گرفتند و حتی از آنان هم گوی سبقت را ربودند.

حرکت دسته های عزاداری به مناسبت شهادت امام جعفر صادق (ع) در استان تهران

وضع به حدی ناگوار شد که همگی یاران امام (ع) را در معرض خطر مرگ قرار می داد ، چنانچه زبده هایشان جزو لیست سیاه مرگ بودند و در مجموع از هیچ ظلمی ستمی بر حق امام و پیروانش دریغ نمی‌کردند.

با رشد محبوبیت امام صادق (ع) در جامعه، ترس بر منصور دوانیقی خلیفه عباسی چیره شد و از طرفی هم امام صادق (ع) اقدامات ضد حکومتی انجام نمی داد که بتوانند با او مقابله کنند به همین خاطر خلفای عباسی دست به نقشه های شوم و پنهانی زدند و در نهایت آن امام همام پس از ۳۴ سال امامت توسط عوامل منصور مسموم و در ۲۵ شوال سال ۱۴۸ق در سن ۶۵ سالگی در شهر مدینه به شهادت رسیدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha