۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۳، ۲:۰۱
کد خبر: 85465299
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

اهانت دوباره به قرآن کریم در سوئد

۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۳، ۲:۰۱
کد خبر: 85465299
اهانت دوباره به قرآن کریم در سوئد

تهران- ایرنا- یک زن سوئدی افراطی و ضد اسلام روز جمعه در شهر مالمو در سوئد در اقدامی شنیع یک نسخه از قرآن کریم را به آتش کشید.

به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای خبری دِلوکال، تصاویر و ویدئوهای منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که همراه با این زن که یک صلیب در دست دارد، مردی که پرچم رژیم صهیونیستی را بر دوش خود انداخته، در کنار این زن ایستاده است.

اهانت دوباره به قرآن کریم در سوئد

همچنین ویدئوهای منتشر شده نشان می‌دهد که این زن با حفاظت کامل پلیس سوئد دست به این اقدام موهن می‌زند و مسلمانان نیز در حالیکه پرچم فلسطین به دست دارند، علیه او شعار می‌دهند.

اهانت دوباره به قرآن کریم در سوئد

بر اساس گزارش رسانه‌های محلی، پلیس شهر مالمو پیشتر در اقدامی تحریک‌آمیز مجوز برگزاری مراسم سوزاندن قرآن در روز جمعه را صادر کرده بود.

به گزارش ایرنا، این نخستین بار نیست که کشور سوئد در لوای آزادی بیان، این بازی سیاسی را علیه مسلمانان ادامه داده و در اقدامی هنجارشکنانه و نژادپرستانه به فرد یا گروهی مجوز رسمی آتش زدن قرآن را داده‌ است.

سال گذشته نیز این حرکت هنجارشکنانه و غیرانسانی در مقابل سفارت ترکیه در استکهلم تکرار شد.

هتک حرمت قرآن کریم در سوئد و دانمارک در ماه‌های گذشته با محکومیت گسترده جهانی روبرو شده و تظاهرات و اجتماعات بسیاری علیه آن برگزار شده است.

در پی این واکنش‌ها و محکومیت‌های گسترده از سراسر جهان، دانمارک دسامبر گذشته قانونی را به تصویب رساند که بر اساس این قانون، هرگونه اهانت به قرآن در اماکن عمومی ممنوع اعلام شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha