فجر سپاسی شیراز و خیبر خرم آباد، نبردی برای کسب سهمیه لیگ برتر فوتبال 

شیراز-ایرنا- دیدار تیم های فجر شهید سپاسی شیراز و خیبرخرم آباد در رقابت های فوتبال لیگ دسته یک  (جام آزادگان ) در حالی برگزار می شود که این بازی برای هر ۲ تیم به ویژه فجر میزبان از اهمیت زیادی برخوردار است.

به گزارش خبرنگار ایرنا دیدار این ۲ تیم روز پنجشنبه ۱۳ اردیبهشت ماه در ساعت ۱۸ در ورزشگاه حافظیه شیراز به قضاوت وحید کاظمی، حسن ظهیری، مصطفی بابایی ، علی آقاجری و به نظارت احمد صالحی بر گزار می شود.

بازی ۶ امتیازی

این بازی رو در روی ۲ تیم مدعی حکم ۶ امتیاز دارد چرا که هر کدام که پیروز میدان شوند می توانند در ادامه امیدوار باشند که سهمیه لیگ برتر را از آن خود کنند.

هرچند با توجه به فاصله ۹ امتیازی که خیبر با فجر دارد، شانس خرم آبادی ها بیشتر است اما فجری ها یک بازی عقب افتاده با استقلال ملاثانی اهواز دارند که انتظار داشتند کمیته انضباطی رایی عادلانه به سود آنها دهد اما اینگونه نشد.

به هرحال بازی استقلال ملاثانی و فجر در یک زمین بی طرف تکرار می شود تا شیرازی ها همچنان معترض به رای کمیته انضباطی باشند واین قصه همچنان ادامه داشته باشد اما اگر بازی سه بر صفر به سود فجری ها می شد آنها به رده دوم جدول صعود می کردند و چادر ملو را پشت سر می گذاشتند ضمن اینکه فاصله خود را با خیبر صدرنشین هم کمتر می کردند.

فجر سپاسی شیراز و خیبر خرم آباد، نبردی برای کسب سهمیه لیگ برتر فوتبال 

حال و روز فجر و خیبر در جدول چگونه است؟

خیبر صدرنشین پس از انجام ۲۸ بازی، ۲۱ برد یک مساوی و ۶ باخت با ۴۶ گل زده ۱۸ گل خورده و تفاضل گل به اضافه ۲۸ و ۶۴ امتیاز حال و روز خوبی در جدول دارد و به نظر می رسد این تیم شانس زیادی برای صعود به لیگ برتر به عنوان تیم اول نسبت به سه مدعی دیگر همچون چادر ملو، فجر و نفت مسجد سلیمان، دارد.

بعید به نظر می رسد خیبری ها این فرصت طلایی را از دست بدهند و آنها عزم خودشان را جزم کرده اند تا دوباره به سطح اول فوتبال کشور باز گردند.

اما کاکوهای شیرازی هم اینک در جدول رده بندی با انجام ۲۷ بازی، ۱۶ برد، هفت مساوی و چهار باخت، ۳۵ گل زده و ۱۳ گل خورده با تفاضل به اضافه ۲۲ با ۵۵ امتیاز دررده سوم جدول جای دارند و همچنان امیدوار به صعود به لیگ برتر هستند.

تقابل بهترین خط حمله در برابر بهترین خط دفاع لیگ

شاگردان رضا مهاجری سرمربی تیم خیبرخرم آباد با ۴۶ گل زده بهترین خط حمله لیگ را دراختیاردارند و در آن سوی میدان هم فجری ها با ۱۳ گل خورده بهترین خط دفاع را دارند تا بر جذابیت های این بازی بیفزایند.

حمیدرضا طاهرخانی مهاجم ۹ گله خیبر خرم آباد به همراه مهرداد قنبری از این تیم که هفت گل به ثمر رسانده به عنوان بهترین گلزنان خیبر محسوب می شوند، قطعا میزبان مراقب این ۲ بازیکن است و مهدی شریفی مهاجم با تجربه تیم فجر پنج گل به ثمر رسانده تا فجری ها چشم به ساق های این بازیکن گلزن داشته باشند.

فجر سپاسی شیراز و خیبر خرم آباد، نبردی برای کسب سهمیه لیگ برتر فوتبال 

خیبر برای مساوی می آید،‌ بازی مستقیم، ضد حمله

با توجه به اینکه تیم میهمان فاصله امتیازی خوبی با میزبان دارد قطعا آنها با یک بازی بسته که ابتدا گل نخورند به میدان می آیند و سپس با بازی مستقیم، چشم به ضد حمله با مهاجم گلزن خود همچون طاهرخانی که از سرعت خوبی هم برخوردار است،‌دارند.

فجری ها باید مراقب ضد حملات تیم حریف باشند و اجازه ندهند آنها به هدف خود که از این تاکتیک دارند، دست یابند از این رو شیرازی ها باید با حوصله بازی را دنبال و سعی کنند حریف را از لاک دفاعی که قطعا در یک سوم دفاعی خود متمزکز می شود خارج کنند و بی گدارهم به آب نزنند تا اسیرضد حملات خطرناک خیبری ها نشوند.

به نظر می رسد خیبر خط دفاع شکننده ای دارد و در برابر دریا بابل در هفته گذشته سه گل دریافت کردد و نیمه نخست هم بازنده بود اما درلحظات پایانی در حالی که بازی سه بر سه بود شانس آورد و با یک پنالتی بازی را بردد و روز سختی برابر تیم شمالی که در خطر سقوط قرار دارد را پشت سر گذاشت.

فجری ها با تمام قوا، بدون مصدوم و محروم

شیرازی ها برای این بازی تمرینات خاصی را پشت سر گذاشته اند و بازیکن مصدوم و محروم ندارند تا دست سر مربی این تیم برای انتخاب بهترین ترکیب باز باشد.

فجر سپاسی شیراز و خیبر خرم آباد، نبردی برای کسب سهمیه لیگ برتر فوتبال 

زردپوشان شیرازی هفته گذشته در مسابقات جام حذفی برابر گل گهر سیرجان لیگ برتری بازی خوبی ارایه کردند هر چند سه گل خوردند اما فرصت های خوبی ایجاد شد که قدر آن را ندانستند از این رو باید برابر خیبر هوشیار باشند و از فرصت ها نهایت استفاده را ببرند چرا که دیگراین بازی مهم برای فجر تکرار نخواهد شد.

دیدار رفت این ۲ تیم که در خرم آباد برگزار شد با نتیجه ۲ بر یک به سود خیبر پایان یافت،‌ دیداری که فجری ها از بابت داوری متضرر شدند چرا که پنالتی های گرفته شده برای میزبان طبق نظر کارشناسان داوری درست نبود و فجری ها می خواهند انتقام شکست دور رفت را هم بگیرند.

حضور تماشاگران شیرازی،‌ فقط تشویق ‌

تماشاگران شیرازی که از ابتدای لیگ استقبال خوبی از تیم شهرشان کرده اند قطعا در این بازی سکوهای ورزشگاه حافظیه را پرخواهند کرد آنها در بازی گل گهرهم استقبال خوبی کردند اما باید مراقب باشند و تنها به تشویق تیم شهرشان بپردازند و بهانه به دست تیم حریف ندهند.

همچنین در این هفته تیم شهر راز دیگر نماینده شیراز در لیگ دسته یک میهمان تیم داماش گیلان در حال سقوط است.

فجر سپاسی شیراز و خیبر خرم آباد، نبردی برای کسب سهمیه لیگ برتر فوتبال 

به گزارش ایرنا، با پایان یافتن هفته بیست و هشتم تیم خیبر خرم آباد با ۶۴ امتیاز در صدر قرار دارد ، چادر ملو اردکان یزد با ۵۷ امتیاز دوم، تیم فجر با یک بازی کمتر و با ۵۵ امتیاز سوم است و تیم نفت مسجدسلیمان هم که شانس صعود به لیگ برتر را دارد با ۵۴ امتیاز در رده چهارم ایستاده است.

در رقابت های لیگ دسته یک فوتبال جام آزادگان ۱۸ تیم حضور دارند که پس از ۳۴ بازی تیم های اول و دوم جدول رده بندی جواز شرکت در رقابت های لیگ برتر دوره بیست و چهارم را به دست خواهند آورد و سه تیم انتهای جدول هم راهی لیگ دسته دوم می شوند.

هم اینک در جدول رده بندی تیم های شاهین بندرعامری بوشهر، داماش گیلان و خوشه طلایی مشهد در خطر سقوط به دسته دوم قرار دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha