رهبر انقلاب مسیر جهش تولید را با حمایت از کارگران تبیین کردند

تهران - ایرنا - نماینده جامعه کارفرمایی در شورای عالی کار گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی با بیان مسائل ارزنده، مسیر جهش تولید و تولید ثروت را با حمایت از نیروی کار و کارگران تبیین کردند که وظیفه همه مردم و مسئولان عمل به فرامین ایشان است.

اصغر آهنی‌ها در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا با اشاره به دیدار رهبر فرزانه انقلاب اسلامی با کارگران، اظهار داشت: توفیقی شد تا در این دیدار حضور داشته باشیم و از نزدیک به فرامین رهبری گوش کرده و جامعه عمل بپوشانیم.

وی افزود: رهبر انقلاب در این دیدار بحث‌های کلیدی و محوری را در خصوص شعار سال «جهش تولید با مشارکت مردم» را بیان کردند تا بتوانیم با افزایش تولید، دور زدن تحریم‌های دشمنان و ثروت آفرینی به زندگی بهتر و شرایط اقتصادی مناسب دست یابیم.

نماینده جامعه کارفرمایی ادامه داد: رهبری تاکید کردند که حفظ کار و تولید با ایجاد امنیت شغلی برای کارگران فراهم شود؛ در این زمینه تذکرهایی از جمله آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و آماده‌سازی زیرساخت‌های حمایت از تولید و نیروی کار را ارایه کردند که باید از سوی مسئولان و مردم مورد توجه قرار گیرد.

کارگران و کارفرماها دو بال تولید هستند

آهنی‌ها با بیان اینکه کارگران و کارفرمایان دو بال تولید هستند، گفت: کارگران و کارآفرینان سربازان جبهه اقتصادی هستند که در شرایط تحریمی ثابت کردند که با حفظ استقلال و اقتدار می‌توانند به پیشرفت اقتصادی دست یابند.

عضو شورای عالی کار تاکید کرد: همه باید از فرامین رهبر فرزانه انقلاب درس بگیریم و از دو قطبی سازی و پراکنده سازی در حوزه کار و تولید بپرهیزیم و با اتحاد و وحدت ملی به سوی تولید با کیفیت قدم برداریم.

وی به نقش مجلس و دولت در تحقق منویات رهبر معظم پرداخت و گفت: اصلاح و به‌روزرسانی برخی از قوانین و آماده‌سازی بسترها و تسهیل در جهش تولید با رفع موانع از مهم‌ترین وظایف است که باید در دستور کار قرار گیرد و نباید مسائلی از جمله ناترازی انرژی، نوسان دلار و تسهیلات ارزی و ریالی باعث ایجاد مشکلات برای بخش تولید شود.

آهنی‌ها عنوان کرد: باید هم راستا با جهش تولید به جهش صادرات پرداخت و با سیاست‌های تشویقی سرمایه‌ها را به سمت تولید جذب کرد و از دادن یارانه به واردات کم کرد. از این رو همه مسئولان و مردم باید پای کار بیایند و طبق فرموده رهبری از تنبلی بکاهند.

نماینده جامعه کارفرمایی در شورای عالی کار خاطرنشان کرد: ما جامعه کارگری و کارفرمایی در تحقق فرمایشات رهبری وارد میدان خواهیم شد و با افزایش ظرفیت تولید در حد توان به رونق اقتصادی کمک خواهیم کرد.

به گزارش ایرنا، هزاران نفر از کارگران سراسر کشور در دومین ماه از سال «جهش تولید با مشارکت مردم» و به مناسبت هفته کار و کارگر، روز چهارشنبه، پنجم اردیبهشت ۱۴۰۳ در حسینیه امام خمینی (ره) با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هزاران نفر از کارگران، با بیان نقش کلیدی جامعه کارگری در جهش تولید و بهبود وضع اقتصادی کشور، به تبیین وظایف مسئولان برای حل مشکلات قشرِ قانع و نجیب کارگر پرداختند و گفتند: حال خوب جامعه کارگری، حال ملت را هم خوب خواهد کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha