۵ اردیبهشت ۱۴۰۳، ۲۱:۰۹
کد خبرنگار: 5593
کد خبر: 85456099
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

جهاد اسلامی: رژیم صهیونیستی با گذشت ۲۰۰ روز در غزه به هیچ هدفی دست نیافته‌است

تهران-ایرنا- معاون دبیر کل جنبش جهاد اسلامی فلسطین، امروز (چهارشنبه) تأکید کرد که رژیم صهیونیستی با گذشت ۲۰۰ روز از حمله به نوار غزه، در تحقق اهدافش ناکام مانده است.

به گزارش ایرنا، «محمد الهندی» معاون دبیر کل جنبش جهاد اسلامی فلسطین در مصاحبه با شبکه الجزیره گفت که رژیم صهیونیستی با وجود گذشت ۲۰۰ روز از حمله به نوار غزه، هیچ یک از اهداف اعلامی خود را محقق نکرده است.

وی گفت که رژیم صهیونیستی مجبور است در برابر این شکست راهبردی، به گونه دیگری رفتار کند و اگر نیروهای اشغالگر در غزه باقی بمانند در آن صورت جنگ فرسایشی در نوار غزه رخ خواهد داد.

معاون دبیر کل جنبش جهاد اسلامی درباره تهدیدات رژیم صهیونیستی برای حمله زمینی به رفح نیز گفت: رفح برای مقاومت متفاوت از خان یونس و شمال نوار غزه است.

وی تأکید کرد که ورود نیروهای رژیم اشغالگر به رفح هرگز بحران این رژیم را حل نخواهد کرد.

الهندی تصریح کرد: نتانیاهو گزینه ورود نیروهای اشغالگر به رفح را به عنوان پیروزی مطرح می‌کند، او دنبال طولانی کردن جنگ و تلاش برای جنگ منطقه‌ای است.

به گزارش ایرنا، مقاومت فلسطین ۱۵ مهرماه (هفتم اکتبر ۲۰۲۳) در پاسخ به چندین دهه جنایات رژیم صهیونیستی عملیات «طوفان الاقصی» را از غزه (جنوب فلسطین) علیه مواضع رژیم اسرائیل انجام دادند و این رژیم برای تلافی حملات غافلگیرکننده‌ «طوفان الاقصی» و جبران شکست خود و متوقف ساختن عملیات مقاومت، بطور وحشیانه اقدام به بمباران این منطقه تحت محاصره کرد و پس از مدتی، حملات زمینی خود را آغاز کرد.

ارتش رژیم صهیونیستی از همان آغاز هدف اصلی خود از جنگ علیه نوار غزه را بازگرداندن اسیران صهیونیستِ در نزد مقاومت و نابودی جنبش حماس اعلام کرد اما در نهایت، بعد از ۴۸ روز مجبور شد که به آتش بس موقت تن داده و از راه مذاکره با همین جنبش حماس تعدادی از اسرای خود را در مقابل اسرای فلسطینی آزاد کند.

رژیم صهیونیستی سپس با آغاز مجدد جنگ علیه غزه اعلام کرد که هدف از این اقدام فشار بر جنبش حماس برای آزادی سایر اسیران صهیونیست و نابودی کردن این جنبش است اما جنبش حماس نیز در مقابل اعلام کرد که تا زمانی که یک آتش بس دائمی و پایدار برقرار نشود، اسیران صهیونیست آزاد نخواهند شد و آزادی آنها نیز از طریق تبادل با اسیران فلسطینی خواهد بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha