دولت در احیای واحدهای تولیدی راکد و نیمه راکد موفق عمل کرد

تهران- ایرنا- عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: دولت سیزدهم در احیای کارخانجات تعطیل و نیمه تعطیل موفق عمل کرد و تداوم این سیاست‌های راهبردی می‌تواند در افزایش تولید موثر باشد و نتایج مطلوبی از نظر اقتصادی عائد کشور کند.

اصغر سلیمی در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی ایرنا در مورد دیدار امروز رهبر انقلاب با کارگران و اشاره معظم له به احیای هزاران کارگاهِ تعطیل‌شده یا نیمه تعطیل در یکی دو سال اخیر به همت مسئولان گفت: آنچه که رهبر معظم انقلاب در دیدار با کارگزاران نظام به آن توصیه می‌کنند، استقلال اقتصادی، اقتصاد مقاومتی و رشد تولید است که باید برای تحقق این مهم تلاش کنیم و محور همه این موارد تولید است که از طریق فعالیت کارخانجات اتفاق می افتد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس یازدهم افزود: به هر میزان که کارخانه‌های نیمه تعطیل به چرخه تولید بازگردد، سود خالص برای کشور محسوب می‌شود و باید بدانیم که صنایع کوچک و متوسط هم عامل مهمی در توسعه اقتصادی هستند که می‌توانند نقش اساسی در برنامه ‌های آینده توسعه صنعتی و اقتصادی کشور داشته باشند.

سلیمی ادامه داد: یکی از برنامه‌ها و اولویت‌های کاری دولت سیزدهم پایش کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی راکد یا نیمه تعطیل کشور بود که با دستور آیت الله رییسی بخش زیادی از این ظرفیت دربخش تولید و صنعت احیا شد.

وی تصریح کرد: با دستور رییس جمهور کارگروهی با حضور وزارتخانه‌های مربوطه ایجاد شد و با شناسایی کارگاه‌های تولیدی تعطیل یا نیمه تعطیل اقداماتی برای ایجاد اشتغال و رونق تولید فراهم شد و این موضوع توانست دستاوردهای خوبی برای کشور داشته باشد که امروز رهبر معظم انقلاب هم در دیدار با کارگران به این موضوع اشاره داشتند.

نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت سیزدهم در احیای کارخانجات تعطیل و نیمه تعطیل و افزایش تولید موفق عمل کرد، گفت: تداوم سیاست‌های راهبردی دولت سیزدهم درحل مشکلات کارخانجات تعطیل و نیمه تعطیل می تواند در افزایش تولید موثر باشد و نتایج مطلوبی از نظر اقتصادی عائد کشور کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha