۵ اردیبهشت ۱۴۰۳، ۸:۲۹
کد خبرنگار: 1796
کد خبر: 85454989
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

تدوین ۱۱ برنامه کشاورزی برای تحقق شعار سال در قزوین

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳، ۸:۲۹
کد خبر: 85454989
تدوین ۱۱ برنامه کشاورزی برای تحقق شعار سال در قزوین

قزوین - ایرنا - رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: ۱۱ برنامه کشاورزی در راستای تحقق شعار سال مبنی بر "جهش تولید با مشارکت مردم" در استان تدوین شده است.

محمدحسین عطایی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: امیدواریم با پیشبرد این برنامه ها شاهد افزایش تولید در بخش های مختلف کشاورزی باشیم که البته بخش قابل توجهی از آن با مشارکت بخش خصوصی محصص خواهد شد.

وی اضافه کرد: گفتمان مشارکت مردم جز سیاست‌های و اولویت های اصلی و مهم بخش کشاورزی استان قزوین است که امیدواریم با ورود سرمایه گذار به این بخش شاهد افزایش تولیدات کشاورزی باشیم.

این مسوول ادامه داد: مقام معظم رهبری تاکیدات و توجه خوبی به دشت قزوین داشته اند تا اینکه در اردیبهشت ۱۴۰۱ و تاکید مجدد بر اهمیت دشت قزوین و پیگیری این دستور توسط رییس جمهور، وزیر جهادکشاورزی و استاندار، ستاد احیا و پایدار سازی دشت قزوین تشکیل شد.

عطایی شبکه آبیاری دشت قزوین را یک فرصت بسیار مهم در استان برشمرد و خاطرنشان کرد: شبکه آبیاری دشت قزوین به وسعت ۶۰ هزار هکتار بزرگترین شبکه کشور است که متاسفانه در چند سال اخیر برای تامین این میزان اراضی با مشکل مواجه شده ایم.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین با بیان اینکه ۲۷۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی آبی و ۱۳۰ هزار هکتار اراضی دیم در استان زیر کشت قرار دارد، یادآور شد: اقدامات جهش تولید در کشاورزی استان قزوین از دهه ۴۰ آغاز شده و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نیز گسترش پیدا کرده است.

گفتنی است، استان قزوین در تولید ۱۶ محصول کشاورزی رتبه یک تا ۶ کشور را به خود اختصاص داده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha