ارامنه در اعتراض به تحدید مرز با جمهوری آذربایجان، بزرگراه گرجستان را مسدود کردند

تهران-ایرنا- گروهی از شهروندان ارمنستان امروز (سه‌شنبه) در اعتراض به تحدید مرز با جمهوری آذربایجان، بزرگراه ارمنستان - گرجستان را در نزدیکی دریاچه سوان مسدود کردند.

به گزارش ایرنا از خبرگزاری تاس، در حال حاضر، در هر دو طرف این بزرگراه در منطقه تحت محاصره، ترافیک سنگینی وجود دارد.

بر اساس این گزارش‌، پلیس برای رفع انسداد بزرگراه هنوز به زور متوسل نشده است.

تظاهرات همچنین در منطقه مرزی استان «تاووش» ارمنستان ادامه دارد، جایی که مقام‌ها در حال انجام اقدامات لازم برای تحدید مرزها با آذربایجان هستند.

ساکنان مناطق مرزی «باغانیس»، «ووسکپار»، «کیرانتس» و «نویمبریان» ارمنستان نیز به خیابان‌ها ریختند.

نیکول پاشینیان نخست‌وزیر ارمنستان و تویو کلار نماینده ویژه اتحادیه اروپا در امور قفقاز جنوبی روز گذشته (دوشنبه) در نشستی در ایروان، موضوع تعیین و تحدید مرزها میان ارمنستان و آذربایجان را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

طبق گزارش خبرگزاری تاس، مقام‌های ارمنستان در حال مذاکره با آذربایجان درباره امکان آغاز روند تعیین مرز در منطقه «تاووش» هستند.

در همین حال نخست‌وزیر ارمنستان پیشتر اظهار داشت: مرزبانان روسیه پس از تعیین و تحدید مرزها، منطقه مرزی استان تاووش ارمنستان را ترک خواهند کرد.

پاشینیان گفته بود: «این بدان معناست که ما خط درگیری نداریم بلکه یک مرز داریم و مرز نشانه صلح است. این موضوع همچنین به این معنی است که مرزبانان ارمنستان و آذربایجان همکاری خواهند کرد و می‌توانند به تنهایی از مرز محافظت کنند.»

نخست وزیر ارمنستان اطمینان داد که کشورش فاقد هر گونه جاه طلبی فراتر از مرزهای به رسمیت شناخته شده بین المللی خود است و تصریح کرد: امیدواریم که تمامیت ارضی جمهوری ارمنستان از طریق روند تعیین محدوده مرزها احیا شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha