۵ اردیبهشت ۱۴۰۳، ۸:۱۳
کد خبر: 85453903
T T
۲ نفر

برچسب‌ها

جهش رتبه همدان در تامین زمین‌های طرح نهضت ملی مسکن

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳، ۸:۱۳
کد خبر: 85453903
جهش رتبه همدان در تامین زمین‌های طرح نهضت ملی مسکن

همدان- ایرنا- مدیرکل راه و شهرسازی همدان با بیان اینکه زمین مورد نیاز برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در همه شهرهای استان تامین شده است،گفت: با حمایت های استاندار و برنامه ریزی انجام شده، رتبه استان در بخش تامین زمین مسکن از ۳۱ به ۱۶ کشوری ارتقا یافته است.

مجید صالحی امیر روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بیشتر شهرهای استان مشکل چندانی در تامین اراضی مورد نیاز ساخت واحدهای مسکونی طرح نهضت ملی مسکن نداشتند و تنها تامین بخشی از زمین های ۲ شهر همدان و ملایر برای ما بسیار مهم بود.

وی با بیان اینکه ۸۶ درصد متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن در استان مربوط به شهرهای همدان و ملایر هستند،اظهار کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته بخش باقی مانده نیز با همکاری دستگاه های مختلف تامین خواهد شد.

صالحی‌امیر با بیان اینکه استاندار حمایت فوق العاده ای را در زمینه تامین مسکن داشت،تصریح کرد: استاندارهمدان در طول یک سال و نیم گذشته زمان بسیار زیادی را به حوزه مسکن اختصاص داد و با پیگیری‌های وی و تشکیل به موقع و مستمر جلسات شورای مسکن، رتبه همدان در بخش‌های مختلف اجرای طرح نهضت ملی مسکن از ۳۱ کشوری به رتبه ۱۶ ارتقا یافت.

وی خاطرنشان کرد: برنامه چهارساله دولت سیزدهم ساخت ۹۹ هزار واحد مسکونی حمایتی در سطح استان همدان است که ۱۹ هزار واحد آن به بخش خود مالکیتی اختصاص دارد.

صالحی امیر تاکید کرد: ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی طی چهار سال ظرفیتی است که در طرح نهضت ملی مسکن به استان همدان اختصاص داده شده که تامین زمین مهم ترین بخش و کار اصلی آن است.

جهش رتبه همدان در تامین زمین‌های طرح نهضت ملی مسکن

رتبه برتر همدان در افتتاح و تحویل مسکن نهضت ملی

وی با بیان اینکه با حمایت های انجام شده همدان در زمینه افتتاح و تحویل واحدهای مسکن رتبه برتر کشور را به خود اختصاص داد،افزود: سال گذشته نیز استان همدان در زمینه‌ افتتاح و تحویل مسکن، پس از استان‌های خراسان رضوی و تهران رتبه سوم کشور را کسب کرد.

مدیرکل راه و شهرسازی همدان گفت: عملیات ساخت واحدهای مسکونی طرح نهضت ملی مسکن استان به سرعت در حال اجرا است و هم‌اینک تعداد واحدهای در حال ساخت به ۳۳ هزار واحد مسکونی در بخش‌های مسکن حمایتی، روستایی و نهضت ملی مسکن رسیده است.

به گزارش ایرنا، ۱۲۱ هزار نفر در استان به عنوان متقاضی طرح نهضت ملی مسکن، از ابتدای بازگشایی سامانه ثبت نام وزارت راه و شهرسازی نام‌نویسی کرده‌اند که نزدیک به ۹۰ هزار متقاضی واجد شرایط شناخته شده‌اند.

دولت سیزدهم قرار است در طول چهار سال در قالب طرح نهضت ملی مسکن، ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در شهرهای استان همدان بسازد. بر اساس آخرین اعلام مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵ استان همدان پس از استان‌های تهران، البرز، مازندران، گیلان و قم در رده ششم پر تراکم‌ترین استان‌های کشور قرار دارد.

بر اساس این آمار استان همدان، با وسعتی نزدیک به ۲۰ هزار کیلومتر مربع حدود یک میلیون و ۷۵۰ هزار نفر جمعیت دارد و تراکم نسبی ۸۸ نفر در هر کیلومتر مربع، همدان را در ردیف یکی از پرتراکم‌ترین استان‌های کشور قرار داده‌ است. ساخت و تحویل چهار میلیون واحد مسکونی طی چهار سال و در طول فعالیت دولت سیزدهم انجام خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha