۳ اردیبهشت ۱۴۰۳، ۱۶:۴۸
کد خبر: 85453419
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

هشدار افزایش وزش باد و ارتفاع امواج در دریای خزر 

۳ اردیبهشت ۱۴۰۳، ۱۶:۴۸
کد خبر: 85453419
هشدار افزایش وزش باد و ارتفاع امواج در دریای خزر 

تهران- ایرنا- سازمان هواشناسی در پی احتمال افزایش وزش باد و ارتفاع موج در دریای خزر، هشدار هواشناسی دریایی سطح زرد صادر کرد.

به گزارش ایرنا، سازمان هواشناسی در اطلاعیه‌ای اعلام‌کرد: در روزهای دوشنبه و سه شنبه، دریای خزر با افزایش وزش باد و ارتفاع موج همراه خواهد بود و در این راستا هشدار هواشناسی دریایی سطح زرد صادر کرد.

از مخاطراتی که این سامانه به همراه دارد می‌توان به وزش باد با بیشینه سرعت ۲۴ نات و بیشینه ارتفاع موج در مناطق ساحلی و دور از ساحل از یک تا ۱.۵ متر اشاره کرد. ضمن این که مناطق اثرگذاری سامانه مذکور نیز مناطق ساحلی و دور از ساحل استان‌های مازندران و گلستان در دریای خزر خواهد بود.

خطر غرق شدن قایق‌های سبک و تفریحی، آسیب به قفس‌ها و تورهای صیادی، احتمال غرق‌شدن شناورهای سبک و احتمال اختلال در فعالیت‌های بندری و اختلال در ورود و خروج شناورها به حوضچه بنادر از پیامدهای احتمالی مواج شدن دریای خزر در این روزهاست.

از این‌ رو سازمان هواشناسی توصیه می‌کند که ممنوع شدن تردد قایق‌ها و شناورهای سبک تفریحی و صیادی، احتیاط در فعالیت‌های دریایی در مناطق فراساحل و درنظرگرفتن تمهیدات لازم جهت پیشگیری از هر گونه خسارت در حوزه‌های مختلف در دستور کار قرار گیرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha