استاندار مرکزی: زمین پاک روزی برای افزایش آگاهی‌های جامعه است

اراک - ایرنا - استاندار مرکزی با صدور پیامی گفت: روز زمین پاک روزی برای افزایش آگاهی‌های جامعه نسبت به زمین و ارزیابی وضعیت فعلی، چشم اندازهای آینده و مؤثر بودن تصمیمات و اقدامات در این عرصه است.

در این پیام که روز دوشنبه به مناسبت سوم اردیبهشت ماه (۲۲ آوریل) و روز جهانی زمین پاک به دست ایرنا، رسید، فرزاد مخلص الائمه آورده است: خداوند رحمان، زمین را به‌عنوان ودیعه و میراث مشترک در اختیار بشریت قرار داده تا با استقرار بر روی آن، بتواند از مواهب طبیعی و سرشار آن بهره جسته و با رسیدن به آرامش، ثبات و امنیت در زندگی صلح‌آمیز با طبیعت و محیط زیست خود، در مسیر تعالی گام بردارد.

وی عنوان کرده است: لیکن ناآگاهی و غفلت، بزرگ‌ترین مانع بر سر راه بهره‌مندی صحیح از منابع طبیعی موجود در این کره خاکی است.

در این پیام گفته شده است: در سنوات اخیر شعار روز زمین پاک متمرکز بر موضوع پسماند و معضلات ناشی از عدم مدیریت آن در سطح جهانی با تأکید بر «آلودگی حاصل از پسماندهای پلاستیکی» انتخاب شده و از آنجا که با افزایش روزافزون استفاده از مواد پلاستیکی در اشکال مختلف، محیط زیست، بیش از هر زمان دیگری در معرض خطر آسیب‌های گسترده و غیرقابل جبران این پسماندها قرار گرفته، بنابراین تعیین و اجرای راهکارها و استفاده از ظرفیت قوانین موجود برای کاهش مصرف پلاستیک، امری ضروری و اجتناب ناپذیر است.

استاندار مرکزی در این پیام اضافه کرده است: از این رو شعار امسالِ روز زمین پاک «مشارکت مردم، ایران در برابر پلاستیک، نجات زمین» تداعی‌گر مشارکت مردمی و افزایش هماهنگی‌های بین‌بخشی در راستای ارتقای آگاهی زیست‌محیطی در جامعه است که به یقین، شهروندان و مسئولین امر در استان مرکزی به جهت حساسیت‌های اقلیمی استان، بیش از پیش به اهمیت حفظ زمین پاک تأمل کرده و در حفظ این عنصر حیات‌بخش طبیعت، کوشا خواهند بود.

مخلص‌الائمه در این پیام، ضمن گرامیداشت سوم اردیبهشت ماه به‌عنوان روز زمین پاک، از همه‌ی دوستداران طبیعت که با سختکوشی و همت والای خود در صیانت آینده‌نگرانه از طبیعت پاک مجدانه اهتمام می‌ورزند، تقدیر و تشکر کرده و گفته است: امید است همه دست در دست هم بتوانیم آب، هوا، زمین و محیط زیست پاکی را برای آیندگان به یادگار بگذاریم و با حفاظت از اقلیم، مانع بروز تغییرات ناخوشایند در آن شویم.

سوم اردیبهشت ماه مصادف با ۲۲ آوریل به عنوان روز جهانی زمین پاک نامگذاری شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha