استاندار اردبیل از شاعر و پژوهشگر نمینی تجلیل کرد

اردبیل - ایرنا - استاندار و مدیران دستگاه‌های فرهنگی اردبیل از "احد پیشگر" شاعر، محقق، استاد زبان و ادبیات فارسی دانشگاه‌های استان و رئیس انجمن شعر و ادب شهرستان نمین به پاس سال‌ها خدمت فرهنگی و تالیف و گردآوری آثار ماندگار ادبی تجلیل کردند.

به گزارش ایرنا از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل، استاندار اردبیل روز دوشنبه با حضور در منزل احد پیشگر در شهرستان نمین تاکید کرد: تجلیل و قدرشناسی از پیشکسوتان و بزرگان استان در عرصه‌های مختلف باید فرهنگسازی شود و از آنان که سرمایه‌های معنوی و اجتماعی استان و کشور هستند، همواره تقدیر و تکریم به عمل آوریم و در برنامه‌های مختلف فرهنگی و هنری به نحو شایسته از آنها بهره ببریم.

سید حامد عاملی افزود: فعالیت فرهنگی و هنری کاری بسیار حساس و اثرگذار است و پیشکسوتانی که در این حوزه فعالیت دارند، منشأ بیشترین تأثیرات بوده و هستند و توسعه فرهنگی و همگرایی و همراهی فعالان در این راستا از راهکارهای پیشرفت جامعه است.

وی ادامه داد: تألیف و نشر کتاب از ابزارهای موثر در حوزه فرهنگ است و شکوفایی و توسعه فرهنگی، زمینه ساز پیشرفت اجتماعی، اقتصادی و سیاسی جامعه به شمار می‌آید و اگر نویسندگان و مورخان نبودند، تاریخی از گذشته نبود و اراده و همتی که نویسندگان در نگارش تاریخ و شناسایی و معرفی مشاهیر دارند، شکل دهنده هویت ملت‌هاست و باید قدردان این عزیزان باشیم.

استاندار اردبیل در این دیدار صمیمی با قدردانی از فعالیت‌های دکتر پیشگر، بر استفاده هر چه بیشتر از ظرفیت‌های موثر هنرمندان، شاعران و نویسندگان جهت رشد و اعتلای فرهنگ و هنر استان تاکید کرد.

استاندار اردبیل از شاعر و پژوهشگر نمینی تجلیل کرد
حضور استاندار، مدیران و شخصیت‌های فرهنگی و ادبی استان اردبیل در منزل شاعر و پژوهشگر نمینی

امیر رجبی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل نیز در این دیدار گفت: توجه به مفاخر استانی و آثار آنها باعث انگیزه، دلگرمی و الگوسازی برای نسل جوان خواهد شد و برنامه‌های متعددی در سال جاری در این زمینه در دستور کار داریم.

شعرخوانی و ارائه نقطه نظرات جمعی از شعرا و ادبای حاضر از بخش‌های متنوع این آئین بود و در پایان با اهدای لوح سپاس و هدیه، از تلاش‌های استاد پیشگر در عرصه فرهنگ و هنر استان و تألیف و نشر آثار متعدد ادبی، بخصوص احیای نسخ خطی و معرفی مفاخر ادبی استان اردبیل تجلیل به عمل آمد.

استان اردبیل با بیش از یک میلیون و ۲۸۰ هزار نفر جمعیت و ۱۲ شهرستان در شمال غرب ایران واقع شده و انجمن‌های ادبی متعددی با حضور شعرا و ادبای صاحب اثر در مرکز و شهرستان‌های این استان فعال است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha