۳ اردیبهشت ۱۴۰۳، ۱۲:۵۱
کد خبرنگار: 1357
کد خبر: 85453008
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

مقام مستعفی ارتش اسرائیل: ۷ اکتبر روز سیاهی برای من است

تهران-ایرنا- رئیس بخش اطلاعات نظامی ارتش صهیونیستی امروز (دوشنبه) پس از اعلام استعفای خود به دلیل ناکامی در برابر مقاومت فلسطین در عملیات طوفان الاقصی در روز هفتم اکتبر (۱۵ مهر ۱۴۰۲) و غافلگیر شدن در این روز گفت: روز هفتم اکتبر، روز سیاهی برای من است.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری فلسطینی «سما»، «آهارون هالیوا» رئیس بخش اطلاعات نظامی ارتش اشغالگر در نامه استعفای خود به رئیس ستاد کل نیروهای مسلح این رژیم، نوشت: (جنبش) حماس در هفتم اکتبر ۲۰۲۳، عملیاتی را انجام داد که برای ما نتایجی دردناک داشت و واحد تحت فرمان من، در سطح ماموریت محوله (برای پیش بینی وقوع عملیات طوفان الاقصی) عمل نکرد.

وی افزود: خاطره این روز سیاه را شبانه روز با خود دارم و درد شدید ناشی از آن، تا ابد با من خواهد بود.

رسانه‌های صهیونیستی پیش از این گزارش دادند که در پی شکست‌ و غافلگیر شدن این رژیم در عملیات طوفان الاقصی در برابر مقاومت فلسطین در هفتم اکتبر (۱۵ مهر ۱۴۰۲)، رئیس بخش اطلاعات نظامی ارتش رژیم صهیونیستی امروز (دوشنبه) استعفای خود را اعلام می کند. این اولین استعفا بعد از آغاز جنگ علیه غزه است.

محافل رژیم صهیونیستی پیش از این، از اشتباه محاسباتی این رژیم در حمله به کنسولگری ایران در دمشق انتقاد کرده بودند. سران صهیونیست به طور ضمنی گفتند که پیش بینی نمی‌کرده‌اند که ایران چنین پاسخی به حمله به کنسولگری خود بدهد.

روزنامه صهیونیستی «یدیعوت آحارونوت» در ای نباره نوشت: رئیس بخش اطلاعات نظامی تصمیم اولیه خود برای استعفا را در همان اوایل جنگ و در سایه شکست‌های پی در پی اتخاذ کرده بود اما در هفته‌های اخیر تصمیم گرفت که این امر را اجرایی کند.

به نوشته یدیعوت آحارنوت، این مساله پنهانی ماند و جز نزدیکانش هیچ کس مطلع نشد اما صبح امروز نزد رئیس ستاد ارتش رفت و استعفای خود را به وی اعلام کرد.

اختلافات بین اعضای شورای جنگ رژیم صهیونیستی درباره اولویت داشتن آزادی اسرای صهیونیست یا تداوم جنگ تشدید شده و در حالی که تیم «بنیامین نتانیاهو» بر تداوم جنگ تاکید دارد تیم گانتس خواهان مذاکره برای آزادی اسراست.

پس از گذشت بیش از ۶ ماه از تجاوز بدون نتیجه و دستاورد رژیم صهیونیستی به نوار غزه، این رژیم روزبه‌روز بیشتر در بحران‌های داخلی و خارجی خود فرومی‌رود.

رژیم صهیونیستی طی این مدت دستاوردی غیر از جنایت، قتل‌عام، ویرانی، جنایت‌های جنگی، نقض قوانین بین‌المللی، بمباران نهادهای امدادرسان و قحطی و گرسنگی در این منطقه نداشته است.

رژیم اسرائیل این جنگ را بدون در نظر گرفتن هر دستاوردی در آینده، باخته و حتی پس از ۶ ماه نتوانسته گروه‌های مقاومت در یک منطقه کوچک را که سال‌ها در محاصره است، به تسلیم وادارد و حتی همراهی افکار عمومی جهانی را به‌خاطر ارتکاب جنایت‌های آشکار در غزه، از دست داده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha