۳ اردیبهشت ۱۴۰۳، ۱۱:۲۱
کد خبرنگار: 5369
کد خبر: 85452845
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

رئیس بخش اطلاعات نظامی ارتش اسرائیل استعفا می‌کند

۳ اردیبهشت ۱۴۰۳، ۱۱:۲۱
کد خبر: 85452845
رئیس بخش اطلاعات نظامی ارتش اسرائیل استعفا می‌کند

تهران-ایرنا- رسانه‌های صهیونیستی گزارش دادند که در پی شکست‌ و غافلگیر شدن این رژیم در عملیات طوفان الاقصی در برابر مقاومت فلسطین در هفتم اکتبر (۱۵ مهر ۱۴۰۲)، رئیس بخش اطلاعات نظامی ارتش رژیم صهیونیستی امروز دوشنبه استعفای خود را اعلام می‌کند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارنوت اعلام کرد که در پی شکست رژیم صهیونیستی در طوفان الاقصی و حمله به کنسولگری ایران در دمشق، رئیس بخش اطلاعات نظامی ارتش این امروز استعفا می‌دهد و این اولین استعفا بعد از آغاز جنگ علیه غزه است.

محافل رژیم صهیونیستی پیش از این از اشتباه محاسباتی این رژیم در حمله به کنسولگری ایران در دمشق انتقاد کرده بودند. سران صهیونیست به طور ضمنی گفتند که پیش بینی نمی کرده اند که ایران چنین پاسخی به حمله به کنسولگری خود بدهد.

این روزنامه نوشت که اهارون هالیفا، رئیس بخش اطلاعات نظامی تصمیم اولیه خود برای استعفا را در همان اوایل جنگ و در سایه شکست‌های پی در پی اتخاذ کرده بود اما در هفته‌های اخیر تصمیم گرفت که این امر را اجرایی کند.

به نوشته یدیعوت آحارنوت، این مساله پنهانی ماند و جز نزدیکانش هیچ کس مطلع نشد اما صبح امروز نزد رئیس ستاد ارتش رفت و استعفای خود را به وی اعلام کرد.

شبکه ۱۳ صهیونیستی نیز گزارش داد که اهارون هالیفا استعفا می‌کند و منتظر پایان جنگ نخواهد ماند.

اختلافات بین اعضای شورای جنگ رژیم صهیونیستی درباره اولویت داشتن آزادی اسرای صهیونیست یا تداوم جنگ تشدید شده و در حالی که تیم «بنیامین نتانیاهو» بر تداوم جنگ تاکید دارد تیم گانتس خواهان مذاکره برای آزادی اسراست.

پس از گذشت بیش از ۶ ماه از تجاوز بدون نتیجه و دستاورد رژیم صهیونیستی به نوار غزه، این رژیم روزبه‌روز بیشتر در بحران‌های داخلی و خارجی خود فرومی‌رود.

رژیم صهیونیستی طی این مدت دستاوردی غیر از جنایت، قتل‌عام، ویرانی، جنایت‌های جنگی، نقض قوانین بین‌المللی، بمباران نهادهای امدادرسان و قحطی و گرسنگی در این منطقه نداشته است.

رژیم اسرائیل این جنگ را بدون در نظر گرفتن هر دستاوردی در آینده، باخته و حتی پس از ۶ ماه نتوانسته گروه‌های مقاومت در یک منطقه کوچک را که سال‌ها در محاصره است، به تسلیم وادارد و حتی همراهی افکار عمومی جهانی را به‌خاطر ارتکاب جنایت‌های آشکار در غزه، از دست داده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha