۳ اردیبهشت ۱۴۰۳، ۱۲:۰۸
کد خبرنگار: 2330
کد خبر: 85452841
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

ادامه تظاهرات‌ حامیان فلسطین در دانشگاه کلمبیای آمریکا به رغم محدودیت‌ها

تهران-ایرنا- یک رسانه آمریکایی نوشت: اعتراض‌های دانشجویان دانشگاه کلمبیای آمریکا در حمایت از فلسطینی‌ها و مخالفت با جنگ غزه تا روز یکشنبه و برای پنجمین روز متوالی ادامه داشت که نگرانی‌هایی را برای امنیت دانشجویان برانگیخت.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، تارنمای شبکه خبری سی بی اس نیوز، افزود: از زمان آغاز این دور از اعتراضات دانشجویی در روز چهارشنبه، بیش از ۱۰۰ نفر، در داخل یا اطراف دانشگاه کلمبیا در منطقه منهتن بازداشت شده اند.

انتقاد دانشجویان حامی فلسطین، واکنش دانشگاه کلمبیا به درگیری غزه بوده و آنها از مسئولان این دانشگاه خواسته اند از حمایت از رژیم اسرائیل صرف نظر کند.روز شنبه همزمان با بازگشت دانشجویان معترض به محوطه اصلی دانشگاه، گروه زیادی از دانشجویان در مقابل درهای دانشگاه تجمع کردند. پلیس نیویورک از دستگیری و احضار چهار نفر دیگر خبر داده است.

روز قبل از آن معرضان در کیسه های خواب و تشک هایی با بنرها و پرچم های فلسطین به تجمعات خود ادامه دادند.

تظاهرات در حمایت از فلسطین ها در دانشگاه کلمبیای آمریکا برای پنجمین روز متوالی ادامه یافت

شبکه خبری سی ان ان نیز گزارش داد که، دانشجویان سایر دانشگاه های آمریکا، از جمله بوستون، هاروارد و دانشگاه ایالتی اوهایو، برای همبستگی با دانشجویان کلمبیا خواستار برگزاری تظاهرات در حمایت فلسطین شده اند.

تظاهرات دانشجویان آمریکایی در حالی برگزار می شود که روز شنبه مجلس نمایندگان آمریکا بسته کمک خارجی به ارزش ۹۵ میلیارد دلار را که شامل کمک به رژیم صهیونیستی می شود تصویب کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha