بازدید آیت‌الله رئیسی از پاکستان پیام‌آور صلح و دوستی برای ۲ کشور است

اسلام‌آباد - ایرنا - سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان، سفر رئیس جمهوری اسلامی ایران به آن کشور را تاریخی و بیانگر آینده روشن ۲ کشور همسایه دانست و تاکید کرد: حضور آیت‌الله رئیسی در پاکستان باعث تقویت پیوندهای مردمی و پیام‌آور صلح و دوستی برای ۲ ملت است.

خانم ممتاز زهرا روز یکشنبه در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا در اسلام‌آباد با ابراز خرسندی از سفر آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی و هیات بلندپایه ایرانی که قرار است فردا وارد اسلام‌آباد شود، گفت: این یک سفر تاریخی خواهد بود چرا که آقای رئیسی اولین مقام بلندپایه خارجی در سطح رئیس دولت است که پس از انتخابات اخیر پاکستان و تشکیل دولت جدید، به این کشور سفر می‌کند.

وی سفر تاریخی حضرت آیت‌الله سیدعلی خامنه‌ای به عنوان رییس جمهور وقت ایران به پاکستان در سال ۱۳۶۴ را یادآور شد و تاکید کرد: استقبال مردم پاکستان از سفر آیت‌الله رئیسی بیانگر محبت و علاقه مندی آنها به ملت ایران و تمدن کشور همسایه ما است.

وی تاکید کرد: همسایگی دیرینه ایران و پاکستان، پیوندهای عمیق مردمی، مشترکات تاریخی، مذهبی، اجتماعی و جغرافیایی عوامل مهم این روابط شناخته می شود و ما مشتاقانه در انتظار میزبانی از رئیس جمهور ایران هستیم.

ممتاز زهرا افزود: پیامدهای بازدید هیات بلندپایه ایران به پاکستان مثبت و سازنده‌ خواهد بود و معتقدیم که این سفر پیام آور صلح و دوستی برای هر ۲ ملت ایران و پاکستان و مشارکت در کنار یکدیگر برای توسعه و رفاه منطقه خواهد بود.

وی اظهار داشت: سران ایران و پاکستان مذاکرات جامع و سازنده‌ای در دستور کار خود دارند که دربرگیرنده همکاری‌های همه جانبه، اجرای طرح‌های جدید و پیگیری توافقات قبلی خواهد بود.

ممتاز زهرا افزود که تهران و اسلام‌آباد راهکارهای گسترش همکاری‌های دوجانبه به ویژه در حوزه مبارزه با تروریسم که یک تهدید مشترک برای هر ۲ کشور محسوب می‌شود، و همچنین همکاری‌ها در مجامع منطقه‌ای و بین المللی از جمله سازمان همکاری اسلامی و سازمان همکاری‌های شانگهای را بررسی خواهند کرد.

این دیپلمات پاکستان تاکید کرد: سفر آیت‌الله رئیسی به اسلام‌آباد یک فرصت ایده آل برای گشایش روزنه‌های جدید همکاری در حوزه‌های فرهنگی، اقتصادی، ارتباطات منطقه‌ای، مراودات تجاری در مرزها و بهره‌برداری از ظرفیت‌های اقتصادی متقابل است.

وی در پایان گفت که پیام من به ملت ایران و پاکستان پیام صلح، دوستی و برادری دیرینه است و اینکه آینده هر ۲ کشور درخشان است.

براساس این گزارش، رئیس جمهور به دعوت رسمی همتای پاکستانی خود، بامداد دوشنبه و در راس هیاتی عالی‌رتبه از مقامات اقتصادی و سیاسی، عازم اسلام‌آباد می‌شود.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی در سفر ۲ روزه خود پس از استقبال رسمی از سوی نخست وزیر پاکستان، با محمد شهباز شریف دیداری خصوصی خواهد داشت و به اتفاق وی نشست مشترک هیات‌های عالی‌رتبه دو کشور را برگزار خواهند کرد.

رئیس جمهور در این سفر همچنین با آصف‌ علی زرداری همتای پاکستانی خود ملاقات خواهد داشت و علاوه بر آن با سفر به برخی شهرهای دیگر این کشور با علما، نخبگان، تجار و فعالان اقتصادی نیز دیدار و گفت‌وگو می‌کند.

سفر به شهر لاهور قلب فرهنگی پاکستان و شهر کراچی به عنوان قلب اقتصادی این کشور از دیگر برنامه‌های آیت‌الله رئیسی در ادامه سفر خود به پاکستان خواهد بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha