۲ اردیبهشت ۱۴۰۳، ۱۳:۰۷
کد خبر: 85451806
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

مهاجمان در حملات جداگانه ۷ مامور گمرک را در غرب پاکستان کشتند

تهران- ایرنا- مهاجمان در دو حمله جداگانه و به فاصله سه روز ، هفت مامور گمرک پاکستان را در غرب این کشور را کشتند، هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حملات را به عهده نگرفته است.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا از خبرگزاری رویترز، به دنبال کشته شدن پنج مامور گمرک دیگر در این منطقه در روزهای گذشته، مقامات پاکستان روز یکشنبه گفتند افراد مسلح ناشناس دو مامور گمرک را در غرب پاکستان کشتند.

هیچ گروهی مسئولیت این دو حمله را از روز پنجشنبه به عهده نگرفته است و پلیس گفته در حال تحقیق در مورد آن است.

امنیت در مناطق مرزی پاکستان با افغانستان در سال های اخیر کاهش یافته است. حملاتی که برخی از آنها توسط گروه تروریستی طالبان پاکستان (TTP)، صورت گرفته که بیشتر پلیس و مقامات امنیتی را هدف قرار می دهند.

محمد عدنان، معاون فرمانده پلیس منطقه، گفت: زمانی که افراد ناشناس تیراندازی کردند، مقامات گمرک پاکستان برای بررسی حضور داشتند.

وی ادامه داد: سه روز پیش در تیراندازی در همین منطقه، پنج تن از ماموران گمرک، شامل یک افسر بلندرتبه کشته و مهاجمان متواری شدند.

افزایش حملات باعث تشدید تنش بین پاکستان و طالبان در افغانستان شده است.

پاکستان با بیان اینکه تروریست ها از خاک افغانستان برای انجام حملات استفاده می کنند، از طالبان خواسته است که وارد عمل شوند و اسلام آباد ماه گذشته در خاک افغانستان حمله هوایی انجام داد.

طالبان اجازه استفاده از خاک افغانستان برای گروه تروریستی را رد کرده و گفته است مسائل امنیتی پاکستان مسئله داخلی اسلام آباد است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha