واکنش تند مقامات صهیونیست به خبر تحریم احتمالی یک گردان ارتش رژیم اشغالگر

تهران-ایرنا- مقامات رژیم صهیونیستی به خبر تحریم احتمالی یک گردان ارتش این رژیم توسط آمریکا، واکنش تندی نشان داده و آن را اقدامی خطرناک توصیف کردند.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، رادیو رژیم صهیونیستی از واکنش شدید مقامات این رژیم به خبر تحریم احتمالی یک گردان افراطی از نیروهای ارتش اشغالگر توسط آمریکا خبر داد و اعلام کرد که مقامات وزارت جنگ رژیم اسرائیل از قصد واشنگتن برای اعمال تحریم علیه گردان «نتزا یهودا» شگفت زده شده اند.

«ایتامار بن گویر» وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی نیز اعلام کرد که تحریم نظامیان، خط قرمز و اقدامی خطرناک از سوی آمریکاست و از «یوآف گالانت» وزیر جنگ می‌خواهد که فورا از واحد «نتزا یهودا» حمایت کند.

وی افزود: اگر گالانت از نیروهای نتزا یهودا حمایت نکند، ما آنها را به عنوان قهرمان، جذب پلیس مرزی در کرانه باختری خواهیم کرد.

«بنی گانتس» عضو شورای جنگ رژیم صهیونیستی نیز با بی سابقه خواندن اقدام آمریکا در تحریم احتمالی یک گردان ارتش این رژیم، اعلام کرد: این تحریم، اقدامی خطرناک است و برای جلوگیری از عملیاتی شدن آن تلاش خواهیم کرد.

«بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی نیز پیشتر در این باره گفته بود: نباید ارتش اسرائیل تحریم شود و با همه ابزارها در مخالفت با این اقدامات تلاش خواهیم کرد.

در همین حال، «بزالل اسموتریچ» وزیر دارایی رژیم صهیونیستی نیز گفت: تحریم آمریکا علیه ارتش اسرائیل، دیوانگی مطلق است.

وی افزود: این اقدام واشنگتن همچنین تلاش برای آن است که دولت فلسطین را بر ما مسلط کند.

به گزارش ایرنا، پایگاه خبری اکسیوس شنبه شب به نقل از سه مقام آمریکایی که نامشان را فاش نکرد، اعلام کرد که واشنگتن بزودی گردان نتزا یهودا وابسته به ارتش رژیم صهیونیستی را به دلیل نقض حقوق بشر در کرانه باختری، تحریم می‌کند.

آکسیوس افزود: این اولین بار است که آمریکا یک واحد نظامی (رژیم) اسرائیل را تحریم می‌کند و بزودی تحریم این گردان (افراطی) از سوی «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا اعلام می‌شود.

این پایگاه خبری به نقل از منابعی که آنها را آگاه خواند، افزود: تحریم‌ها مانع از دریافت هر نوع کمک یا آموزش نظامی به این گردان و اعضای آن می‌شود.

گردان نتزا یهودا در سال ۱۹۹۹ به عنوان یک واحد ویژه برای نظامیان تندروی صهیونیست تشکیل شد.

آکسیوس افزود: این گردان مستقر در کرانه باختری «به مرکز جذب بسیاری از جوانان شهرک‌نشین راست‌گرای افراطی» که در هیچ گردان دیگر ارتش رژیم اسرائیل پذیرفته نشده‌اند، تبدیل شده است.

در سال‌های گذشته تصاویر زیادی از جنایت گردان نتزا یهودا علیه فلسطینیان ساکن کرانه باختری اشغالی منتشر شده است.

سال گذشته، در حین یورش گردان ۹۷ نتزا یهودا وابسته به ارتش رژیم اسرائیل به منطقه «تلونیم» واقع در غرب رام‌الله، نظامیان وابسته به این گردان که فکر می‌کردند کسی آن‌ها را نمی‌بیند، چند شهروند فلسطینی غیرنظامی را به‌شدت مورد ضرب و جرح قرار دادند؛ غافل از اینکه تعدادی دیگر از فلسطینیان در حال رصد و ضبط این توحش ارتش اسرائیل هستند.

آمریکا در حالی یک گردان ارتش رژیم اشغالگر را تحریم می کند که مهمترین تامین کننده سلاح این رژیم است.

پیش از این، گروهی از نماینده دموکرات کنگره آمریکا ادعای «جو بایدن» رئیس جمهور ایالات متحده مبنی بر اینکه رژیم صهیونیستی ناقض قوانین بین‌المللی نیست را رد و تاکید کردند که (رژیم) اسرائیل با سلاح‌های آمریکایی قوانین را نقض می‌کند.

در نامه‌ای که از سوی ۲۶ قانونگذار آمریکایی خطاب به «لوید آستین» وزیر دفاع، «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه و «آوریل هاینس» مدیر اطلاعات ملی آمریکا نوشته شده است، این نمایندگان کنگره آمریکا به مقام‌های دولت بایدن یادآور شده‌اند که برخلاف ادعای رئیس جمهور آمریکا، نحوه استفاده نظامیان رژیم صهیونیستی از سلاح‌های آمریکایی با قوانین این کشور و قوانین بین‌المللی مطابقت ندارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha