پایان خوش قایقرانی انتخابی المپیک برای ایران؛ ۵ سهمیه با چاشنی تاریخ‌سازی دختران

تهران- ایرنا- رقابت‌های قایقرانی آب‌های آرام قهرمانی آسیا و انتخابی قاره‌ای المپیک به میزبانی توکیو و مسابقات انتخابی المپیک آسیا و اقیانوسیه به میزبانی چونگو به پایان رسید و قایقرانان ایران موفق به ۵ سهمیه شیرین شدند؛ رقابتی که با تاریخ‌سازی دختران قایقران ایران همراه بود.

به گزارش ایرنا، مسابقات قایقرانی آب‌های آرام قهرمانی آسیا و انتخابی قاره‌ای المپیک درحالی از ٣٠ فروردین به میزبانی توکیو ژاپن آغاز شد و امروز (یکشنبه) به پایان می‌رسد که طی آن ۲ بلیت پاریس برای قایقرانان آب‌های آرام ایران صادر شد.

سومین و آخرین روز این رقابت‌ها با ششمی هیوان افضلی در کانوی ۲۰۰ متر بانوان آغاز شد اما نبی رضایی روز قایقرانی ایران را با یک سهمیه دلچسب، شیرین کرد.

او در فینال کانوی ۱۰۰۰ متر مردان با حریفانی از تاجیکستان، کره، ژاپن، چین‌تایپه، ازبکستان، قزاقستان، چین و هند به آب زد و با زمان ۴:۱۰.۹۸۰ دقیقه به‌عنوان قایق اول از خط عبور کرد تا با ثبت طلای این ماده در کارنامه کاری‌اش، جواز حضور در المپیک پاریس را نیز کسب کند. در این رقابت نمایندگان چین‌تایپه و چین دوم و سوم شدند.

پایان خوش قایقرانی انتخابی المپیک برای ایران/ 4 سهمیه با چاشنی تاریخ‌سازی دختران
نبی رضایی

آقامیرزایی دومین بلیت پاریس را به جیب زد

امروز فینال کایاک ۱۰۰۰ متر مردان نیز برگزار شد و علی آقامیرزایی نماینده کشورمان درحالی با حریفانی از سنگاپور، ازبکستان، ژاپن، چین، قزاقستان، عراق و کره رقابت کرد که موفق شد با زمان ۳:۵۰.۲۸۲ دقیقه به‌عنوان قایق سوم از خط عبور کند و صاحب مدال برنز مسابقات و سهمیه حضور در المپیک پاریس شود.

نحوه توزیع سهمیه المپیک در بخش آب‌های آرام به این صورت بود که در ماده‌های یک نفره، دو قایق اول و در قایق‌های دو نفره تنها قایق نخست که مدال طلا می‌گیرد جواز حضور در المپیک پاریس را کسب می‌کرد ولی با توجه به کسب سهمیه قایق دونفره قزاقستان و طبق قوانین فدراسیون جهانی، اولویت سهمیه با قایق گروهی است و به همین دلیل سهمیه قایق تک‌نفره قزاقستان که دوم شده بود به نفر سوم تعلق گرفت.

با برگزاری این رقابت کار نمایندگان آب‌های‌آرام ایران در مسابقات قهرمانی آسیا و انتخابی قاره‌ای المپیک با کسب دو سهمیه به پایان رسید

تیم قایقرانی آبهای آرام با ۶ ورزشکار و ۴ مربی در مسابقات قهرمانی آسیا و ‌انتخابی المپیک حضور دارد.

پایان خوش قایقرانی انتخابی المپیک برای ایران/ 4 سهمیه با چاشنی تاریخ‌سازی دختران
علی آقامیرزایی

جاور و نوروزی به تاریخ پیوستند

مسابقات انتخابی المپیک آسیا و اقیانوسیه روئینگ نیز امروز در چونگجو کره‌جنوبی برگزار شد و دختران تیم روئینگ دونفره سبک وزن بانوان ایران تاریخ‌ساز شد.

تیم قایقرانی روئینگ ایران با ۳ ورزشکار در بخش بانوان و یک ورزشکار در بخش مردان در مسابقات انتخابی المپیک آسیا و اقیانوسیه روئینگ شرکت کرده بود که مهسا جاور و زینب نوروزی در روئینگ دونفره سبک‌وزن بانوان در فینال، در رقابت با حریفانی از تایلند، ویتنام، ژاپن، ازبکستان و اندونزی با زمان ۷:۰۴.۷۸ دقیقه به‌عنوان قایق دوم از خط عبور کردند و با کسب مدال نقره برای اولین بار جواز حضور در المپیک پاریس را در قایق دونفره کسب کردند.

در این رقابت نمایندگان ژاپن و ازبکستان اول و سوم شدند.

پایان خوش قایقرانی انتخابی المپیک برای ایران/ 4 سهمیه با چاشنی تاریخ‌سازی دختران
مهسا جاور و زینب نوروزی

اولین سهمیه المپیک قایقرانی نصیب فاطمه مجلل شد

پیش از تاریخ‌سازی تیم دونفره قایقرانی ایران، این فاطمه مجلل بود که روئینگ تک‌نفره بانوان در فینال مسابقات سوم شد و با کسب مدال برنز نخستین سهمیه المپیک قایقرانی ایران را به نام خود سند زد.

فاطمه مجلل در فینال این رقابت با حریفانی از ویتنام، فیلیپین، ژاپن، ازبکستان و سنگاپور رقابت کرد و با زمان ۷:۳۷.۰۷ دقیقه به عنوان قایق سوم از خط عبور کرد و با کسب مدال برنز مسابقات جواز حضور در المپیک را به‌دست آورد. در این رقابت نمایندگان ازبکستان و ژاپن اول و دوم شدند.

به این ترتیب پرونده روئینگ ایران در کره‌جنوبی با کسب ۲ سهمیه بسته شد.

با احتساب 2 سهمیه کسب شده در آب‌های آرام تعداد ورزشکارانی که در قایقرانی به المپیک پاریس می‌روند 5 نفر است.

پایان خوش قایقرانی انتخابی المپیک برای ایران/ 4 سهمیه با چاشنی تاریخ‌سازی دختران
فاطمه مجلل

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha