تیلور پاریس را از دست داد/ آزادکاران آمریکا در المپیک مشخص شدند

تهران - ایرنا- جادوگر آمریکایی و حریف سال‌های اخیر حسن یزدانی با شکست در فینال ایکس از المپیک حذف شد.

به گزارش ایرنا، رقابت‌های انتخابی کشتی آزاد آمریکا در حالی بامداد امروز یکشنبه برگزار شد که یکی از شگفتی‌های این رقابت‌ها شکست دیوید تیلور آمریکایی در وزن ۸۶ کیلوگرم بود.

در این رقابت که هر کشتی‌گیر باید ۲ مرتبه به پیروزی می‌رسید تا بتواند به عنوان فرد پیروز راهی المپیک شود. دیوید تیلور در نخستین مبارزه خود با نتیجه ۴ بر یک برابر آرون بروکس تن به شکست داد.

دومین مبارزه این دو از ساعت ۲ بامداد یکشنبه انجام شد که در نهایت آرون بروکس با نتیجه سه بر یک به پیروزی رسید تا جادوگر مهمترین غایب کشتی آزاد آمریکا لقب بگیرد.

تیلور و حسن یزدانی تا کنون شش بار مقابل هم قرار گرفته بودند که تنها یزدانی در فینال جهانی اسلو توانست برابر جادوگر آمریکایی به پیروزی برسد و در سایر دیدارها تن به شکست داد.

این دومین شکست تیلور طی چند سال اخیر است.

ترکیب تیم کشتی آزاد در المپیک به شرح زیر است:

۵۷ کیلوگرم: اسپنسر لی (سهمیه گرفته نشده)

۶۵ کیلوگرم: زین ردرفورد (سهمیه گرفته نشده)

۷۴ کیلوگرم: کایل دیک

۸۶ کیلوگرم: آرون بروکس

۹۷ کیلوگرم: کایل اسنایدر

۱۲۵ کیلوگرم: میسون پاریس

گفتنی است با توجه به اینکه کشتی آزاد آمریکا در وزن ۵۷ و ۶۵ کیلوگرم سهمیه المپیک را کسب نکرده است باید کشتی‌گیران منتخب در استانبول به دنبال کسب سهمیه باشند.

رقابت‌های فینال ایکس بامداد امروز در کالج ایالتی پن برگزار شد. تیم ملی کشتی فرنگی آمریکا در رقابت‌های جهانی ۲۰۲۳ بلگراد نتوانست سهمیه المپیک را بدست آورد. اما در رقابت‌های پان امریکا سه سهمیه المپیک در اوزان ۸۷، ۹۷ و ۱۳۰ کیلوگرم بدست آورد. نفرات منتخب اوزان ۶۰، ۶۷ و ۷۷ کیلوگرم برای کسب سهمیه به پیکارهای گزینشی استانبول اعزام خواهند شد.

یکی از اتفاقات رقابت فینال ایکس حضور هلن مرولیس و کایل اسنایدر نماینده کشتی آزاد زنان و مردان امریکا هستند که توانستند با شکست رقبای خود سومین حضور خود را در المپیک پاریس مسجل کنند.

ترکیب تیم کشتی فرنگی آمریکا به شرح زیر است:

۶۰ کیلوگرم: دالتون روبرتس

۶۷ کیلوگرم: الیس کلمن

۷۷ کیلوگرم: کمال بی

۸۷ کیلوگرم: پیتون جاکوبسون

۹۷ کیلوگرم: جوزف راو

۱۳۰ کیلوگرم: آدام کان

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha