نشست مشترک کمیسیون اقتصادی مجلس با مدیران هلدینگ‌های سرمایه‌گذاری برگزار شد

تهران- ایرنا- نشست مشترک کمیسیون اقتصادی مجلس با حضور قالیباف و مدیران عامل هلدینگ‌های بزرگ سرمایه‌گذاری با هدف زمینه‌سازی برای رفع مشکلات و ایجاد انگیزه برای سرمایه گذاری‌های غیرمستقیم بورسی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، امروز جلسه مشترکی با حضور محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی، محمد رضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی، رئیس سازمان بورس و جمعی از مدیران عامل هلدینگ های بزرگ کشور برگزار شد که در این جلسه مدیران عامل هلدینگ ها و شرکت های تامین سرمایه گذاری و تامین سرمایه و دبیرکل نهادهای مالی نکاتی را برای بهره وری و افزایش تولید مطرح کردند.

در این جلسه در زمینه قانون های پایه ای و مادر، به عنوان نمونه قانون مالیات های مستقیم، توجه به ابزارهای مالی در برنامه توسعه و اصلاح قانون به نحوی که از اخذ مالیات مضاعف یا مالیاتی که باعث حذف انگیزه سرمایه گذاران می‌شود جلوگیری شود، مورد تاکید قرار گرفت.

رئیس کمیسیون اقتصادی نیز با اشاره به مالیات واحدهای تولیدی، درباره واریز منابع سازمان بورس به خزانه ایراداتی مطرح کرد که در نهایت مقرر شد با همفکری کمیسیون اقتصادی، مرکز پژوهش های مجلس و مدیران عامل هلدینگ ها پیشنهاداتی مطرح و نهایی شود و به اطلاع نمایندگان مجلس برسد تا مسیر اصلاح قانون بودجه در این زمینه فراهم شود.

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha