آب شرب ۱۴۲ روستا در سیستان و بلوچستان وصل شد

تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور گفت: آب ۱۴۲ روستا و ۶ شهر از مجموع روستاهای آسیب‌دیده شبکه ناشی از سیل سیستان و بلوچستان وارد مدار بهره‌برداری شد.

به گزارش ایرنا از وزارت نیرو، «هاشم امینی» با اعلام اینکه سیل به تاسیسات آب ۲۸۹ روستا و ۶ شهر استان سیستان و بلوچستان آسیب وارد کرده است، گفت: از مجموع روستاهای آسیب‌دیده ناشی از سیل، شبکه آب ۱۴۲ روستا و ۶ شهر وارد مدار بهره‌برداری شده است و تلاش داریم در کمترین زمان ممکن مشکل بقیه روستاها را نیز رفع کنیم.

وی افزود: امکان احیای شبکه آب سایر روستاها به دلیل آسیب‌های وارده سیلاب به راه‌ها و طغیان رودخانه‌ها فعلاً وجود ندارد، بنابراین تا برقراری شرایط و پایداری شبکه آب، این روستاها به‌صورت سیار آبرسانی می‌شوند.
مدیرعامل آبفای کشور خاطرنشان کرد: همه تجهیزات و امکانات استان و کشور از جمله استان‌های تهران، هرمزگان، خراسان رضوی، فارس و اصفهان برای رفع سریع آسیب‌ها بسیج شده‌اند.

به گزارش ایرنا، برآورد اولیه خسارت سیل در این استان ۱۸ هزار میلیارد ریال است. بیشترین خسارت سیلاب اخیر سیستان و بلوچستان به ترتیب به راه های ارتباطی، بخش کشاورزی، شبکه برق رسانی و آب اختصاص دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha