۱ اردیبهشت ۱۴۰۳، ۷:۵۵
کد خبر: 85450140
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

کاهش ۳.۹ درصدی مصرف گاز در استان قم

۱ اردیبهشت ۱۴۰۳، ۷:۵۵
کد خبر: 85450140
کاهش ۳.۹ درصدی مصرف گاز در استان قم

قم - ایرنا- مدیرعامل شرکت گاز قم از کاهش ۳.۹ درصدی مصرف گاز طبیعی در این استان در سال گذشته نسبت به سال ۱۴۰۱ خبر داد.

مرتضی خوش‌لهجه روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، اظهار کرد: در سال ۱۴۰۲ ،‌ ۲ میلیارد و ۶۴۸ میلیون مترمکعب گاز طبیعی در بخش‌های مختلف استان قم مصرف شد که این مقدار برای سال ۱۴۰۱ حدود ۲ میلیارد و ۷۵۸ میلیون متر مکعب بوده‌است.

وی با اشاره به جذب ۲۰۸ مشترک صنعتی و ۱۱ هزار مشترک در دیگر بخش‌های استان طی سال ۱۴۰۲، تصریح کرد: این کاهش مصرف در حالی است که علاوه بر افزایش شمار مشترکین، میزان گاز مصرفی صنایع نیز در سال ۱۴۰۲ نسبت به سال ۱۴۰۱ با افزایش ۴.۴ درصدی همراه بوده‌است.

وی در تشریح چرایی این کاهش مصرف بیان کرد: به نظر می‌رسد علت عمده این کاهش مصرف، اهتمام مردم به صرفه‌جویی و شرایط آب و هوایی استان باشد.

خوش‌لهجه در پایان با بیان اینکه در فصل سرد سال حدود ۷۰ درصد مصرف گاز طبیعی به مشترکین بخش خانگی اختصاص می‌باید، خاطرنشان کرد: به صورت کلی یک سوم مصرف سالانه گاز استان به نیروگاه سیکل ترکیبی ، یک سوم به صنایع و یک سوم نیز به سایر مشترکین اعم از خانگی، تجاری، آموزشی و عمومی تعلق دارد.

هم اینک مجموع مشترکان گاز طبیعی قم در تمامی بخش‌ها، حدود ۴۵۵ هزار و ۲۴۷ مشترک است.ضریب نفوذ گاز در مناطق شهری این استان ۹۹.۵ درصد و در مناطق روستایی ۹۹.۳ درصد است.

مجموع مشترکان گاز طبیعی استان قم در تمامی بخش‌ها، حدود ۴۵۵ هزار و ۲۴۷ مشترک است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha